Друк

Публічні заходи

 • Презентація «Білої книги»: Публічне обговорення політики розвитку малого та середнього підприємництва в Одесі

  24.05.2022

  Odesa_white_book (4)

  22 жовтня в Одесі експерти Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій презентували дослідження «Біла книга: політика розвитку малого та середнього підприємництва».

  Біла книга(http://goo.gl/ke5Ax1) - це документ, який описує та аналізує всі аспекти політики держави щодо підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва (МСП). Це свого роду перша спроба дослідження цієї політики в комплексному підході: із визначенням сутності, принципів, стратегічних напрямків, інструментів та місця цієї політики серед інших політик держави, а також, з наведенням прикладів світового досвіду сприяння розвитку МСП.

  Ігор Бураковський, старший радник Програми USAID «ЛЕВ»та директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, пояснив, що пріоритетність проблем для МСП змінюється з часом. «В Україні було написано багато документів стратегічного характеру. Українська політика характеризується тим, що постійно вирішуються гарячі проблеми, через це її слабкість у відсутності стратегічного підходу. Україні потрібна цілісна політика щодо МСП і Біла книга – це початок руху в цьому напрямку». 

  Основна дискусія стосувалася проблем бізнесу. Експерти ПрограмиUSAID «ЛЕВ» Оксана Кузяків та Ігор Бураковський акцентували увагу на тому, що проблеми, з якими стикаються МСП, спільні для багатьох країн. Не тільки в Україні бракує фінансів, інформації та існує багато бюрократичних перешкод. «На жаль у нас іде війна на Сході,яка додатково негативно впливає на бізнес. Через неї розриваються логістичні зв’язки, виробничі ланцюжки, з'являються труднощі з пошуками нових клієнтів і, звичайно, відбувається мобілізація населення», - зазначив Ігор Бураковський.

   Після презентації присутні представники бізнесу та експерти обговорили політику держави щодо підтримки малого та середнього бізнесу. Місцеві підприємці звернули увагу на проблеми кризи, корупції та захисту підприємців державою. 

  Оксана Кузяків, координатор аналітичного компоненту Програми USAID «ЛЕВ» та виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, зауважила: «Образ держави в очах підприємців – негативний. Кожен четвертий підприємець з опитаних на з’їзді підприємців у Києві, вважає державу «ворогом бізнесу». 64% вважають державу «суттєвою перешкодою для бізнесу» і лише близько 10% вважають державу «партнером бізнесу». Основне, чого прагне бізнес від держави, – мінімального втручання та інформаційної підтримки».

  Це дещо несподівано, але факт: брак інформації в Україні – одна з основних проблем, яку озвучили підприємці під час останнього опитування (http://goo.gl/qMnf4U). Вони вважають за потрібне створити єдиний інформаційний ресурс, де була б зібрана інформація, що стосується законів та правил ведення бізнесу. Тобто підприємці не так очікують на якісь «подарунки від держави», як просто хочуть мати прозорі, доступні та зрозумілі правила гри.

  «В цьому напрямку вже є зміни, зокрема в Одесі. Перший Центр адміністративних послуг був відкритий саме у цьому місті. На цей приклад дивиться вся країна. Якщо він буде успішним, то його можна буде повторити в інших регіонах України», - наголосив Ігор Бураковський

   

  Категорія:  Презентація
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua