Друк

Публічні заходи

 • Семінар «Всесвітня торговельна система: вплив СОТ та ЄС на український бізнес» у Новій Каховці

  29.11.2023

  18 вересня в м. Нова Каховка, Херсонської області, відбувся семінар «Всесвітня торговельна система: вплив СОТ та ЄС на український бізнес».

  Із вступним словом на заході виступили Володимир Коваленко, міський голова Нової Каховки та Олександр Паливода, начальник Департаменту агропромислового комплексу.

  Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає наявність безмитних квот на імпорт 36 продовольчих товарів з України. В рамках таких квот українські підприємства можуть ввозити свою продукцію до ЄС без сплати ввізного мита. Квоти охоплюють, зокрема, зернові, яловичину, свинину, м’ясо птиці, молоко, мед, крохмаль, гриби, часник, солод, виноградний і яблучний соки, цигарки, а також етанол. Квоти фактично діють з квітня 2014 року, коли ЄС почав застосовувати до України режим автономних торговельних преференцій. 

  За словами Ігоря Бураковського, голови правліня Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, лібералізація ввізних мит після створення ЗВТ буде асиметричною (презентація). З 2016 року Україна відкриє безмитні квоти на імпорт лише трьох товарів (м’яса свинини, м’яса птиці та цукру).

  На семінарі урядовці та експерти також ознайомили представників агропромислового комплексу, ділових кіл, місцевої влади та громадськості Херсонської області з іншими чинними та очікуваними наслідками інтеграції України до світової торговельної системи та наближення державного регулювання до взірців ЄС.

  Основними темами обговорення на семінарі були:

  -         Прозорість та передбачуваність торговельної політики України та її основних торговельних партнерів, про що розповіла Олена Бучка, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (презентація);

  -         Інструменти торговельного захисту, які українські підприємці можуть використати для захисту своїх інтересів презентував експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Андрій Бутін (презентація);

  -        Зміни у ставленні українського бізнесу до Асоціації між Україною та ЕС, а також її вплив на діловий клімат (за результатами бізнес-опитування) представила виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків (презентація);

  -         Українські стандарти якості сільськогосподарської продукції та вимоги ЄС розповіла Тетяна Сопочева, перший застпуник генерального директора ДП "Херсонстандартметрологія"

  Семінар було організовано Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій спільно з Агентством регіонального розвитку, Таврійського об’єднання територіальних громад та за фінансового сприяння Уряду Швеції.

   


  NovaKahovka (1)

    

   

   

   

   

   

  Категорія:  Семінар
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua