Друк

Публічні заходи

  • Конференція «Модернізація малого та середнього бізнесу: виклики та шляхи виходу з кризи»

    19.04.2024

    НОВА ПРОГРАМА USAID ОБ’ЄДНАЄ МАЛИЙ БІЗНЕС ТА УРЯД У ВПРОВАДЖЕННІ РЕФОРМ

     

    9 червня, відбулася Конференція «Модернізація малого та середнього бізнесу: виклики та шляхи виходу з кризи», що зібрала понад 100 представників бізнесу, уряду та громадського сектору, поставила нові завдання, окреслила шляхи їх вирішення та представила практичні інструменти.

    Відкриваючи конференцію Тамара Соляник, Директор нової програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», зазначила: «Ми впевнені, що цей стартовий захід допоможе об‘єднати однодумців з державного, приватного та громадського секторів з метою покращити клімат для ведення бізнесу та впровадити вагомі та сталі реформи для розвитку МСБ. А Програма USAID буде активно допомагати всім учасникам, щоб зробити цей процес ефективним та результативним».

    Найбільш гострі дискусії викликали питання розподілення відповідальності за розвиток МСП в Україні: за що несе відповідальність виключно уряд, що має робити виключно сам бізнес, та що мають зробити бізнес та уряд разом.

    Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна закликала представників МСБ до конструктивної співпраці щодо проведення реформ: « Ми працюємо над рішеннями, документами, де потрібно обраховувати, застосовувати економічний аналіз. Лише спільна щоденна кропітка робота над реформами, незважаючи на складності, дасть блискучий результат. Я переконана, що програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» стане надійним партнером, допомагаючи вирішувати складні проблеми, що стоять перед нами». Вона розповіла про технічні рішення й технологічні прийоми державного управління, які застосовує ДРС у своїй діяльності у рамках дерегуляції бізнесу.

    Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та старший радник Програми USAID ЛЕВ чудово пояснив, які можливості для країни відкривають МСП: спроможність створити робочі місця в тому числі для працівників, звільнених з великих підприємств; інноваційний потенціал МСП завдяки вузькій спеціалізації виробництва; гнучкість в плані адаптації до нових ринкових вимог, що має особливе значення в період структурних змін; потенціал створення нових секторів економіки, які мають «радикально» інноваційний характер тощо (дивитися презентацію).   

    Окрім цього, на конференції представники європейських програм технічної допомоги представили можливості співпраці та реальні бар‘єри виходу українських підприємців, зокрема, на німецький ринок.

    Hова п’ятирічна програма USAID «Лідерство і економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ) має на метi покращити діловий клімат шляхом втілення вагомих та сталих реформ у секторі МСБ на національному рівні та в 5 цільових регіонах. Програма працюватиме над визначенням правових, нормативних та адміністративних заходів, що покращують бізнес-середовище, та надаватиме підтримку у підготовці та впровадженні ефективного законодавства та процедур, враховує рекомендації експертів та потреби підприємців.

     

    Презентації із робочих груп: 

    - Оподаткування малого та середнього бізнесу: стимули, контроль та ефективність, Костянтин Кравчук (ІЕД)

    Інструменти сприяння розвитку МСП: як застосувати світовий досвід в Україні?, Артур Ковальчук (ІЕД) 

    Що заважає експорту українських підприємств: точка зору бізнесу, Микола Риженков (ІЕД)

     

    Категорія:  Семінар
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua