Друк

Публічні заходи

 • «Стратегія просування експорту в аграрному секторі»

  22.05.2022

  22 травня в конференц-холі Президент Готелю в рамках підведення підсумків громадського обговорення Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки відбувся круглий стіл «Стратегія просування експорту в аграрному секторі». 

  Круглий стіл викликав жвавий інтерес як серед представників органів, відповідальних за прийняття рішень в сфері аграрної політики, так і серед бізнесменів, науковців та іноземних експертів. В роботі круглого столу взяли участь понад 50 учасників, які представляли Адміністрацію Президента України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Американську торгово-промислову палату, вітчизняне та міжнародне експертне товариство, професійні об’єднання підприємців агропромислового сектору тощо.

  Основою обговорення стало експертне бачення стратегії просування експорту в аграрному секторі, напрацьоване робочою групою 5.2 «Управління внутрішнім ринком, імпортом та експортом». Цей документ представив науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Микола Риженков, відповідальний за розробку цієї частини Стратегії. Бачення має чотири складові, а саме:

  • Експорт в ЄС: реалізація Угоди про асоціацію
  • Лібералізація доступу до зовнішніх ринків
  • Сприяння торгівлі
  • Просування експорту через інформаційну підтримку

  І саме кожна з названих складових стала основою для обговорення в робочих групах. В результаті мозкового штурму за кожним з напрямків учасники визначили пріоритети державної політики, сформулювали пропозиції щодо відповідних заходів та термінів їх впровадження. В рамках проекту «Стратегічна дорадча група з економічних реформ в Україні (СДГ)» експертами Інституту найближчим часом буде представлений доопрацьований розділ 5.2. «Управління внутрішнім ринком, імпортом та експортом», який враховуватиме ідеї та пропозиції, отримані в ході роботи круглого столу.

  В роботі круглого столу також взяли участь Ігор Бураковський (Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій), Вероніка Мовчан (Директор з академічної роботи Інституту), Олекса Степанюк (молодший науковий співробітник Інституту), Ольга Красовська (провідний науковий співробітник Інституту, координатор проекту СДГ).

   

  22.05.015. Agriculture roundtable (12) 22.05.015. Agriculture roundtable (15) 

  22.05.015. Agriculture roundtable (26) 22.05.015. Agriculture roundtable (39)  

  Категорія:  Круглий стіл
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua