Друк

Публічні заходи

  • Панельна дискусія "Економічна свобода та державна допомога бізнесу в Україні"

    30.03.2015

    Економічна свобода та державна допомога бізнесу в Україні: погляд експертів
    Чи не суперечить державна допомога підприємствам принципам рівності бізнесу перед законом та економічної свободи? Ні, стверджують експерти, але за умов забезпечення рівних правил і справедливої конкуренції.

    Це питання обговорили учасники панельної дискусії «Державна допомога бізнесу в контексті економічної свободи в Україні», яку організував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (Center for International Private Enterprise) у понеділок, 30 березня 2015 року. 

    На панельній дискусії виступили: Дмитро Ляпін, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, Олексій Імас, інвестиційний банкір та проектний менеджер ГО "Easybusiness", Сергій Лобойко, керівник Центру Розвитку Інновацій НаУКМА та співорганізатор Національної Платформи МСБ, Руслан Рохов, керівник Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку "Спільні зусилля", Іван Верстюк, економічний журналіст, Ніна Ісакова, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, а також Артур Ковальчук та Ірина Федець, наукові співробітники ІЕД. Модератором дискусії був Ігор Бураковський, Голова Правління ІЕД.

    Значна частка українських виробників вважають створення рівних умов для бізнесу пріоритетним кроком у державній політиці. Справді, «результати опитування промислових підприємств (проведене на початку 2015 року Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій) показали, що 39,3% опитаних очікують від уряду створення рівних умов для всіх суб’єктів бізнесу,» – сказала Ірина Федець, наукова співробітниця ІЕД. «Разом з цим, частка виробників, які очікують від держави підтримки для свого сектору, менша: вона становить 23,5%. Це можна пояснити або тим, що бізнес надає перевагу рівним умовам перед спеціальними пільгами, або тим, що із складною економічною ситуацією в державі підприємства сьогодні не надіються на урядову підтримку.»
    Стосовно малих та середніх підприємств (МСП) в Україні, науковий співробітник ІЕД Артур Ковальчук відзначив, що у світі напрацьований значний досвід сприяння розвитку таким підприємствам, і тому, на думку експерта, немає потреби вигадувати радикально нові механізми. «Питання лише в тому, - стверджує А. Ковальчук, – які саме інструменти матимуть найкращий ефект, враховуючи специфіку МСП в Україні. Але жоден з них не працюватиме ефективно, якщо не будуть виконуватись базові умови: захист прав власності, зменшення корупції, справедливі суди тощо.»
    Учасники дискусії закликали українську громадськість, особливо молодь, до активнішої участі у процесі втілення реформ. На думку експертів, лише невелика частка української молоді бере участь у громадських ініціативах, спрямованих на зміни в економічній політиці. А якщо молоді люди бачитимуть, що в Україні немає змін на краще та не з’являєтиметься більше економічної свободи, вони не матимуть бажання розпочинати свій бізнес та частіше обиратимуть еміграцію.
    Експерти висловили низку рекомендацій для збільшення економічної свободи в Україні та більшого впливу громадськості на процес втілення реформ. Це, зокрема, відкритий діалог між бізнесом і державою, об’єднання підприємств у бізнес-асоціації для захисту своїх інтересів, перегляд політики державного стимулювання та делегування регулювання бізнесу на місцевий рівень.

      Паенльна Дискусія (6)

    Паенльна Дискусія (26)  Паенльна Дискусія (3)

     Паенльна Дискусія (28) Паенльна Дискусія (16)

    Категорія:  Круглий стіл
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua