Друк

Проекти

 • Розуміємо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією

  (Код:2015-03)
  Мета: 

  Цей трирічний проект, який розпочався у квітні 2015 року, покликаний пояснити законодавчі, політичні та економічні наслідки трьох Угод про асоціацію і поглиблені та всеохоплюючі зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Ці угоди – дуже об’ємні та технічні юридичні документи, які не можна «прочитати, як книжку». Хоча деякі спрощені інформаційні документи були опубліковані ЄС, проект має дві ключові мети:

  • Першою метою поточного проекту є створення комплексного та компактного Посібника для кожної з трьох країн. Ці Посібники, які мають бути опубліковані через рік англійською мовою та мовою кожної з трьох країн, пояснюють у зрозумілих та чітких термінах законодавчі зобов’язання угод, а також описують виклики їх впровадження для державного та приватного секторів.
  • Другою метою є аналіз вибраних «гарячих тем», як протягом першого року паралельно з підготовкою Посібників, так і, більшою мірою, протягом другого та третього років роботи проекту. «Гарячі теми» стосуватимуться питань, які пов’язані з угодами і які викликають найбільше занепокоєння в трьох країнах. Продукти цієї діяльності будуть різноманітними, від коротких коментарів на актуальні питання до глибоких досліджень окремих секторів, щодо яких угоди є найбільш складними або містять найбільше викликів з точки зору впровадження.

  Угоди покликані допомогти сформувати плани політичних та економічних реформ у трьох країнах, доповнюючи важливі зусилля міжнародних фінансових організацій (в першу чергу МВФ, Світового банку, ЄББР) у їх сферах компетенції та фундаментальним чином змінюючи плани внутрішньої політики у цих країнах. 

  САЙТ ПРОЕКТУ

  Період виконання: 

  2014-2017

  Контактна персона: 

  Вероніка Мовчан

  Координатор проекту

  Ел. адреса: movchan@ier.kiev.ua

  Тел: +38 044 278 63 42

  Партнери: 

  Проект очолює:

  • Центр європейських політичних досліджень (Centre for European Policy Studies – CEPS) в Брюсселі, керівники проекту – Майкл Емерсон та Стівен Блокманс;

  у партнерстві з:

  • Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в Києві, керівники проекту – Ігор Бураковський та Вероніка Мовчан;
  • «Експерт-груп» у Кишиневі, керівник проекту – Деніс Сенуза;
  • «Реформатікс» у Тбілісі: керівник проекту – Тамара Ковдзірідзе.

  Проект буде виконуватись у тісній співпраці з трьома урядами, інституціями ЄС та SIDA. Проект має три компонента для трьох країн, однак зміст угод є дуже близьким і часто ідентичним, що означає, що робоча програма проекту буде інтегрованою,  що дозволить трьом країнам ділитись досвідом та навчатись.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua