Друк

Архів 2014

  • AGRICISTRADE

    (Код:123)
    Мета: 

    Внаслідок можливого підписання угод про «Глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі»(ЗВТ) між ЄС, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною, вступу Російської Федерації до Світової Організації Торгівлі в 2012 році та організації в 2011 році Митного Союзу між Російською Федерацією, Білорусією й Казахстаном, очікується значне пожвавлення торгівельних стосунків між Європейським Союзом то його східними сусідами.

    Метою AGRICISTRADE є сприяння цьому процесу шляхом аналізу можливих наслідків торгівельних домовленостей та прогнозування напрямків розвитку агропромислових галузей економіки Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Російської Федерації та України.

     

    Завдання:

    AGRICISTRADE робить свій внесок в аналіз існуючої ситуації, оцінку потенціалу та прогнозу майбутнього розвитку агропромислового комплексу. Збір та аналіз статистичних даних а також відповідних державних заходів допоможе глибше зрозуміти стан справу сільському господарстві та харчовій промисловості країн Співдружності Незалежних Держав (СНД).

    Також консорціум AGRICISTRADE має на меті виявити можливий ефект державних інтервенцій на перспективи розвитку ряду ланцюгів постачання шляхом дослідження агроекологічних, соціально-економічних та інституційних бар’єрів, що не дозволяють використати в повній мірі сільськогосподарський потенціал країн СНД.

    В рамках даного проекту, AGRICISTRADE долучається до покращення існуючих біофізичних та економічних інструментів моделювання збагачуючи їх емпіричну базу та регіональну репрезентацію. Крім того, консорціум розробляє методологію оцінки потенційної пропозиції та попиту на сільськогосподарську продукцію в СНД. Цей підхід буде використаним для надання числового виміру та подальшого аналізу ефектів таких чинників як розвиток ринку, зміна технології та впровадження різноманітних варіантів аграрної політики країн СНД на попит та торгівлю в даних країнах. Окремо будуть вивчені наслідки цих інтервенцій для АПК ЄС.

    Результати проекту допоможуть більш об’єктивному та всебічному діалогу між урядовцями ЄС щодо можливого впливу ЗВТна аграрний потенціал країн СНД.

    Результати:

    1) База даних аграрної статистики країн СНД, України та Грузії. Наша база даних значно детальніша та містить більш свіжі дані ніж, наприклад, база даних ФАО. Базу даних можна завантажити за посиланням: http://www.agricistrade.eu/statistics 

    2) Порівняльний аналіз аграрної політики країн СНД, України та Грузії: http://www.agricistrade.eu/wp-content/uploads/2015/01/AGRICISTRADE-D2.3-201508.pdf 

    3) Порівнняння конкурентноздатності українських аграрних фірм з європейськими фірмами та з фірмами країн СНД: http://www.agricistrade.eu/wp-content/uploads/2015/11/Agricistrade-D4.1-201511.pdf 

    4) Аналіз ланцюгів постачання основних аграрних продуктів, щоб визначити взаємопов'язаність цін виробників та споживачів, а також українських і світових цін: 

    5) Аналізу за супутниковими знімками площі землі в Україні, яка зараз не обробляється: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924271614001713 

    6) Визначення потенціалу росту продуктивності в Україні для ячменю, кукурудзи, пшениці, соняшника, сої та ріпака: http://www.agricistrade.eu/wp-content/uploads/2015/11/Agricistrade-D3.2-201511.pdf 

    7) Розробка унікального інструменту - системи з трьох статистичних моделей: аграрної моделі часткової рівноваги (для проекції виробництва, площі та цін), біофізичної моделі (для визначення урожайності) та моделі загальної рівноваги (для визначення світової торгівлі). З допомогою цього інструменту були пораховані проекції розвитку агро сектору України за сценаріями: продовження поточних тенденцій; розвиток технології; глибша інтеграція з ЄС; лібералізація світової торгівлі; створення двосторонніх торговельних блоків та збільшення бар'єрів між блоками (звіт буде випущено до кінця року).

    8) Опитування фірм усіх країн-учасників щоб визначити основні перешкоди для їх розвитку (звіт буде випущено до кінця року).

    9) Семінар Європейської Асоціації Аграрних Економістів, який відбувся у Києві в вересні 2016 року теж був організований ІЕД в рамках проекту AGRICISTRADE.

    Період виконання: 

    2014-2017

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua