Головна
/
Проєкти
/
Архів 2013
/
Прогнозування міграції між ЄС, V4 та Східною Європою: вплив від скасування візового режиму
Архів 2013
Прогнозування міграції між ЄС, V4 та Східною Європою: вплив від скасування візового режиму
(Код:2013_12)
Мета:
Проект покликаний проаналізувати міграційні тенденції в країнах Східної Європи, які мають спільний кордон з ЄС (Україні, Молдові та Білорусі), для оцінки очікуваної еміграції в країни ЄС (з фокусом на країни V4) після можливого скасування візового режиму. Очікується, що в результаті дослідження буде представлено якісні та кількісні оцінки міграційних потоків з країн Східної Європи у країни ЄС та V4 протягом наступних 10 років. Подібні дослідження ніколи не проводились для країн Східного Партнерства.
Завдання:
проведення якісного аналізу міграційних потоків з України
здійснення оцінки можливих наслідків лібералізації візового режиму на основі нової розрахункової моделі, яку буде розроблено в рамках загального проекту, що фінансується за рахунок коштів Вишеградського фонду
підвищення якості публічної дискусії щодо міграційної політики держави на рівні української експертної спільноти завдяки залученню досвіду та експертизи аналітичних центрів країн V4.
Під час роботи проекту експерти дадуть відповіді на такі питання:
Як можуть змінитися характеристика і обсяги міграції між Східною Європою та ЄС через 10 років?
Яку роль можуть відігравати країни Вишеградської четвірки у відповідних міграційних рухах?
Чи може рішення ЄС скасувати візовий режим призвести до збільшення кількості мігрантів і потоків мігрантів з країн Східної Європи до ЄС?
Якими можуть бути наслідки для ринку праці ЄС від додаткової кількості і напрямків міграції?
Чи існують прямі довгострокові зв’язки між кількістю мігрантів та демографічними змінами (сукупне зростання кількості населення та вікова структура), а також економічними показниками (ВВП на одну особу та рівень безробіття) в випадках, які розглядаються?
На скільки важливими є політичні фактори (кінцевий провал політики, можливі військові конфлікти, прогрес в інтеграції з Росією) для міграційних потоків між ЄС/V4 та країнами Східної Європи?
Результати:
Аналітичний звіт, в якому буде представлено кількісні та якісні оцінки майбутніх міграційних потоків між Україною та ЄС
Продукти:
аналітичний звіт за результатами проекту
Період виконання:
06.2013 – 05.2014
Контактна персона:
Бетлій Олександра
Провідний дослідник / координатор проектів ІЕД
Ел. адреса: betliy@ier.kiev.ua
Тел: +38 044 278 63 42
Партнери:
Центр східноєвропейських досліджень (OSW, Польща), Дослідницький Центр Словацької Асоціації Іноземної Політики (Словаччина), Відділ соціальної географії та регіонального розвитку факультету науки університету Чарльза в Празі (Чехія), Інститут іноземних справ (Угорщина), Центр міграційних досліджень варшавського університету (Польща), Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (Україна), Інститут стратегічних досліджень (Білорусія) та Інститут розвитку та соціальних ініціатив (IDIS) "Viitorul" (Молдова).