Друк

Звіт 2019/2020

Індекс конкурентоспроможності міст України 2019/2020

ikm_map

Постійний моніторинг та оцінка основних економічних, регуляторних та інституційних змін, вимірювання ефективності управління економікою на національному та місцевому рівнях, зокрема на рівні міст, є важливими для сприятливого бізнес-клімату у містах. Оцінка та моніторинг є неможливими без надійного та обгрунтованого інструменту.

Для цього Програмою  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна  економіка України», у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, вперше запроваджений Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ), який є інструментом для оцінки бізнес-клімату у містах, вимірювання ефективності економічного врядування та  мотивації місцевих органів влади до співпраці з місцевою бізнес спільнотою. ІКМ також визначає регуляторні бар'єри, рівень корупції та прояви непрозорості у прийнятті управлінських рішень, усунення яких сприятиме економічному зростанню громад та  приватного бізнесу.

Для побудови ІКМ 2019/2020 використані дані, отримані через особисті інтерв’ю з представниками суб’єктів підприємницької діяльності в містах України та результати кабінетних досліджень (збір та опрацювання статистичних даних, аналіз офіційних веб-сайтів міських рад, документів). Це масштабне опитування, перша хвиля якого охопила 23 обласні центри України та місто Київ. Наступні дві хвилі заплановані на 2021 та 2023 роки у 45 та 60-ти найбільших містах України.

ІКМ буде корисний для зацікавлених сторін місцевого економічного розвитку. Місцевій владі ІКМ допомагає виявити регуляторні бар’єри, випадки корупції та непрозорості, подолання яких покликане підвищити успішність приватних компаній, визначити, та запровадити кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу та стати джерелом достовірної інформації та дороговказом для прийняття зважених управлінських рішень.  Місцевому малому та середньому бізнесу ІКМ дає змогу долучитись до опитування та висловити власну думку щодо найбільш важливих перешкод у веденні бізнесу та взаємодії з місцевою владою, зрозуміти місцеву політику розвитку підприємництва та запропонувати покращення, брати активну участь у формуванні прозорого, конкурентного місцевого бізнес-середовища. Для зовнішніх і внутрішніх інвесторів ІКМ стане надійним орієнтиром у виборі міста для розвитку існуючих або створення нових проєктів. Уряду України ІКМ буде помічником у стратегічному плануванні, створює передумови для стимулювання міст до здорової конкуренції в економічному розвитку, виявлення та масштабування кращих регуляторних практик з місцевого до загальнодержавного рівня.

Широкій громадськості – споживачам товарів та послуг – ІКМ дає можливість обирати більш якісні товари та послуги місцевих виробників, бо за рівних умов ведення бізнесу, малі та середні підприємства стають більш клієнт-орієнтованими  не лише завдяки чесній конкуренції, а завдяки позитивному взаємовпливу.

 

Аналітичний звіт “Індекс конкурентоспроможності міст 2019/2020” Частина 1. Аналіз результатів дослідження (завантажити 

Аналітичний звіт “Індекс конкурентоспроможності міст 2019/2020” Частина 2. Профілі міст (завантажити)  

Опитувальник керівників/власників суб’єктів підприємницької діяльності (завантажити) 

Детальна інструкція щодо підходу до збору та обробки даних для складання Індексу конкурентоспроможності міст 2019-2020 (завантажити

Анкета для опитування керівників/власників суб’єктів підприємницької діяльності (завантажити

 

Analytical report Municipal Competitiveness Index  2019/2020. Part 1. Analysis of research results (download)  

Analytical report Municipal Competitiveness Index  2019/2020. Part 2. Profiles of Municipalities (download

Questionnaire for business managers/owners (download) 

Detailed Methodology of Municipal Competitiveness Index (MCI) 2019-2020 Data Collection and Processing (download

Questionnaire for business managers /owners (download

 

Слайди презентації (завантажити)  

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua