Друк

Найкращі практики

Дослідження "Найкращі практики лідерів ІКМ 2019/2020" – це огляд найкращих практик управління економічними процесами в українських містах. Тут зібрано досвід лідерів Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ), який можна надалі використовувати у створенні ефективного, безпечного та сприятливого для бізнесу середовища. ІКМ складається із десяти компонентів, які разом формують так зване «ідеальне місто».

Для проведення дослідження ми використали опитування та глибинні інтерв’ю. У зв’язку з пандемією COVID-19 нам довелося скасувати місцеві відрядження, а переважна більшість інтерв’ю відбулася онлайн.

Під час збору даних з’ясувалося, що представники міст-лідерів не завжди можуть пояснити, що саме привело їх до високих показників в ІКМ. Найчастіше це стосувалося тем податків та зборів, запобігання корупції, вартості дотримання законодавства та безпеки ведення бізнесу. Під час самого дослідження ми вирішили обрахувати, крім місцевих, також національне значення ІКМ і його компонентів. Це дозволило порівняти міста як між собою, так і відповід- но до загальнонаціонального показника.

Спочатку ми прорахували національні значення кожного компоненту. Далі порівняли ці результати з іншими джерелами, щоб визначити, які саме компоненти ІКМ є найуспішнішими. Наприклад, за даними Wo World Bank Doing Business (2020), найбільш вдало Україна впроваджує державну реєстрацію. Тим часом результати, пов’язані з податками, оцінкою корупції та прогресом у боротьбі з нею залишають бажати кращого. Ми визначили, яка кількість балів у певній сфері може свідчити про успіх. Таким значенням стало 7.

Це дослідження – спроба через успішні приклади конкретних міст побачити, як уся країна може стати більш конкурентоспроможною. Втім там, де бракує даних, ми були вимушені вдатися до узагальнення. Перед вами результат нашої роботи – образ «ідеального міста», складений за десятьма компонентами ІКМ.

Дослідження ІКМ 2019/20 проведено Info Sapiens у співпраці з ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій" за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». 

Автори звіту "Найкращі практики лідерів ІКМ 2019/2020": Євген Ангел, Оксана Кузяків (усі ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій").

 

Брошура "Найкращі практики лідерів ІКМ 2019/2020" (завантажити

Презентація найкращих практик ІКМ 2019/2020 (завантажити

 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua