На думку Держземагентства, строк дії договору оренди земельних ділянок не може бути меншим, ніж 7 років. Про це свідчить нещодавно опублікований для обговорення Проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».
На думку Держземагентства, строк дії договору оренди земельних ділянок не може бути меншим, ніж 7 років. Про це свідчить нещодавно опублікований для обговорення Проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».
Нещодавно Держземагенство України оприлюднило проект закону «Про обіг земель с/г призначення». Прийняття цього закону фактично повинно закінчити формування законодавчого поля для запровадження ринку купівлі та продажу землі с/г призначення в Україні.
Розробка та прийняття закону «Про обіг земель с/г призначення» фактично повинні закінчити формування законодавчого поля для запровадження повноцінного ринку землі с/г призначення в Україні.
В листопаді 2012 року Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж земель с/г призначення до 2016 року. Рішення було прийнято в тому числі і через переважне негативне ставлення селян до зняття мораторію. Результати регулярних опитувань Барометру земельної реформи свідчать про відсутність будь-якої позитивної динаміки в ставленні селян до мораторію.
Для поповнення обігових коштів, здійснення довгострокових капіталовкладень і навіть для того, щоб погасити борги чи виплатити заробітну плату, с/г виробники залучають кредитні кошти. Опитування в рамках проекту «Барометр земельної реформи» показало, що джерелами кредитів для с/г підприємств частіше виступають банки, тоді як фермери порівняно більше покладаються на родичів чи знайомих.
Cоціологічні дослідження, проведені у рамках проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія», свідчать про те, що 40% землевласників мали досвід та чули про неофіційні платежі та інші корупційні умови задля оформлення права власності на земельну ділянку.
Опитування фермерів та керівників с/г підприємств, проведене в рамках проекту «Барометр земельної реформи» вивчало умови, на яких с/г виробники орендують земельні ділянки.
Значну частину читачів, які отримують інформаційні матеріали від проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія», цікавлять питання щодо зміни виду використання земельної ділянки певної категорії цільового призначення.
Опитування в рамках проекту «Барометр земельної реформи» показало, що більшість землевласників проінформовані про їхні права. Проте переважним джерелом такої інформації були орендарі та меншою мірою представники місцевої влади.
Як засвідчують соціологічні дослідження, проведені у рамках проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокаті кампанія», значна частина землевласників не мають державного акта на свою земельну ділянку, іншими словами у них відсутній документ, який посвідчує право власності на земельну ділянку, - державний акт на землю.