Друк

Інтернет ресурси

  • Українські чорноземи – продаж, корупція, монополізація

    26.06.2013

    Я вважаю, що у тому вигляді, в якому зараз пропонується Проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», зняття мораторію на продаж земель буде – недоречним. Про це під час круглого столу на тему «Актуальні питання земельного законодавства» повідомив журналістам керівник проекту «Барометр земельної реформи» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олег Нів’євський.
    За його словами, прийняття закону у тому вигляді який він зараз є, призведе за собою безліч великих загроз, як економічних, так і корупційних.

    «Ми за результатами досліджень проекту «Барометр земельної реформи» зробили невеликі розрахунки. Ці розрахунки стосуються вікового параметру тих, хто за і проти зняття мораторію. Більш того, на цей параметр ми наклали рівень смертності. Якщо ці умови, які у нас є зараз збережуться у майбутньому, відсоток тих, хто буде за зняття мораторію, який дотягує до 50%, - настане у 2054 році», - сказав Нів’євський.



    Фахівець також додав, що чекати поки в суспільстві утвориться критична маса «за зняття мораторію» доведеться ще дуже довго, тому це запитання поки залишається відкритим.

    «Не секрет, що на ринку оренди земель сільськогосподарського призначення все ж таки домінують виробники. І, коли іде таке домінування, так звана – монопсонія (покупельна влада одного або обмеженого кола покупців – прим. автора), це також не є добре з економічної точки зору. А ось де й додаткові важелі з’являються на стороні виробників, щоб ще більше звузити права власників землі», - відзначив Олег Нів’євський. 

    Він вважає, що це стосується введення мінімального 7-річного строку на термін дії договорів оренди. 

    Олег Нів’євський вказав, що зараз всі ці питання і є предметом дискусії при обговоренні Проекту закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

    «Надходить багато сигналів про те, що планується монополізація ринку сільськогосподарського призначення державного Земельного банку», - підкреслив експерт.

    Керівник проекту «Барометр земельної реформи» також зазначив, що з економічної точки зору це занижуватиме ціну на землю, що не вигідно мільйонам селян, - власникам паїв. 

    Владислав Кордік

    Джерело:  INTV
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua