С нынешней редакцией проекта закона «Об обороте земель сельскохозяйственного назначения» снятие моратория на продажу земель будет неуместным.
С нынешней редакцией проекта закона «Об обороте земель сельскохозяйственного назначения» снятие моратория на продажу земель будет неуместным.
Я считаю, что в том виде, в котором сейчас предлагается Проект закона «Об обороте земель сельскохозяйственного назначения», снятие моратория на продажу земель, будет неуместным. Об этом во время круглого стола на тему «Актуальные вопросы земельного законодательства» сообщил журналистам руководитель проекта «Барометр земельной реформы» Института экономических исследований и политических консультаций Олег Нивьевский.
Більшість українських селян, як і раніше, виступають за продовження заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. З мораторієм вони пов’язують сподівання на те, що ніхто не зазіхатиме на їхні гектари, отримані у вигляді паю і з яких у нинішніх непростих економічних умовах змушені годуватися. Водночас Україна залишилася мало не останньою країною на карті Європи, де діє такий мораторій. Наскільки виправдане його існування? Експерти сходяться на думці, що він гальмує аграрну реформу, а це не додає користі економіці в цілому. І в цьому полягає парадокс ситуації.
Большинство украинских крестьян, как и раньше, выступают за продление запрета на куплю-продажу земель сельскохозяйственного назначения. С мораторием они связывают надежды на то, что никто не будет посягать на их гектара, полученные в виде пая и из которых в нынешних непростых экономических условиях вынуждены кормиться. Вместе с тем Украина осталась чуть ли не последней страной на карте Европы, где действует такой мораторий. Насколько оправдано его существование? Эксперты сходятся во мнении, что он тормозит аграрную реформу, а это не добавляет пользы экономике в целом. И в этом заключается парадокс ситуации.
В украинском правительстве сейчас дорабатывают законопроект об обращении земли сельскохозяйственного назначения. Эксперты, которым удалось заглянуть в документ, предостерегают перед монополизацией земельных ресурсов государством.
Я вважаю, що у тому вигляді, в якому зараз пропонується Проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», зняття мораторію на продаж земель буде – недоречним. Про це під час круглого столу на тему «Актуальні питання земельного законодавства» повідомив журналістам керівник проекту «Барометр земельної реформи» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олег Нів’євський.
Дві третини українських селян виступають проти вільного продажу сільськогосподарської землі, бо не розуміють специфіки земельного ринку та бояться, що їх обдурять.
У попередній статті «2. Земля: хто і скільки може приватизувати?» ми описали хто має право на приватизацію і норми-розміри земельних ділянок, які можуть бути приватизованими безоплатно для різних цілей використання ділянок. У цій статті ми пояснимо чому законодавчо задекларована безоплатна приватизація є насправді платною і поетапно опишемо процедуру приватизації.
Опрос фермеров и руководителей с/х предприятий, проведенный в рамках проекта «Барометр земельной реформы», изучал условия, на которых с/х производители арендуют земельные участки. Большинство с/х производителей платят за аренду земли или продукцией, или частично продукцией и частично деньгами.
У попередніх статтях ми вже згадували що кожен громадянин може приватизувати обмежену кількість землі для певної мети, у цій публікації ми розглянемо питання як змінити призначення ділянки, що вже є у власності.