Друк

Інформаційні повідомлення

 • В рамках проекту було проведене перше опитування землевласників та землекористувачів

  21.08.2012

  В рамках проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія» було проведене перше опитування землевласників та землекористувачів з метою виявлення їх ставлення та збору інформації щодо різноманітних аспектів земельних відносин та реформи в Україні.

  Опитування показує ступінь обізнаності учасників ринку сільськогосподарської землі про їхні права та обов’язки, про особливості земельних відносин, а також інші аспекти земельної реформи та відносин в Україні. Запитання землевласникам стосуються, зокрема, того, з якими перешкодами вони зустрічались при оформленні необхідних документів, чи хотіли б вони отримати юридичні консультації з питань землекористування, чи хотіли б вони продати свою земельну ділянку, скільки коштує їхня земля. Також землевласникам було запропоновано оцінити якість, складність, вартість та тривалість процедур, які вони проходили у процесі отримання державного акту на земельну ділянку. Серед запитань для фермерів є те, які проблеми вони бачать у сфері сільськогосподарського землекористування, з яких правових питань їм необхідна юридична допомога та як вони ставляться до зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель та впровадження ринку землі.

  Опитування було проведене за двоступеневою квотною вибіркою, репрезентативною за статтю та віковими групами. Кожне опитування охоплює 720 респондентів у 18 районах, які розподілені по двох областях (Дніпропетровська та Хмельницька) та Автономній Республіці Крим.

  За результатами опитування планується:

  • ряд публікацій в місцевих ЗМІ із юридичними та економічними коментарями на гарячі теми у земельних відносинах та реформі;
  • ряд аналітичних записок від учасників проекту для експертного середовища, журналістів, політиків, держслужбовців та учасників ринку;
  • серія публічних дебатів на земельну тематику, перші з яких відбудуться в м. Хмельницький у вересні 2012 року. Протягом цього місяця ми проінформуємо про дату та час проведення дебатів.

  В рамках проекту планується ще три таких опитування. За додатковою інформацією щодо проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія» звертайтеся на сторінку проекту http://www.ier.com.ua/ua/land_reform_barometer/ або до Ірини Федець, тел. + 38 044 235-75-02,  fedets@ier.kiev.ua.  Проект «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія» виконується коаліцією громадських організацій, до якої увійшли Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), Центр політико-правових реформ (ЦППР) та Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП). Цей проект виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua