Друк

Проект "Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія"

Мета проекту:

Метою проекту є сприяння створенню прозорого ринку сільськогосподарської землі в Україні, яку пропонується досягнути шляхом:

  • Створення активної платформи для політичного діалогу між зацікавленими сторонами у проведенні реформ на ринку сільськогосподарської землі в Україні.
  • Покращення інформаційної забезпеченості громадськості щодо різних аспектів проведення реформ на ринку сільськогосподарської землі.
  • Створення засобів активної підтримки інтересів сільських жителів під час проведення реформ на ринку сільськогосподарської землі.


План дій та методи їх втілення:

У рамках проекту пропонується здійснити наступні кроки:

  1. Створення нової коаліції ГО (Інституту економічних досліджень та політичних консультацій – ІЕД, Центру політико-правових реформ – ЦППР та Української асоціації видавців періодичної преси – УАВПП).
  2. Винахід інноваційного способу проведення регулярного моніторингу за імплементацією земельної реформи та виявлення скритих проблем процесу. Цього пропонується досягнути за рахунок проведення щоквартальних опитувань («Барометру земельної реформи»). Опитування будуть проводитись у трьох групах (власники земельних ділянок та сільські жителі; орендарі земельних ділянок та фермери; а також фінансові установи). Інтерв’ю будуть проведені між 40 респондентами у 18 районах України 6 разів. Оброблені результати опитувань, зокрема, визначать нестачу інформації щодо процесу проведення земельної реформи.     
  3. Розробка спільних позицій щодо вирішення політичних або законодавчих проблем через юридичні поради/ консультації відповідних експертів.
  4. Проведення пропаганди та кампаній публічного інформування щодо процесу проведення реформ на ринку сільськогосподарської землі із залученням великої кількості сільських жителів. Це буде досягнуто шляхом: регулярного публікування та розповсюдження результатів опитувань, а також відповідних юридичних/ експертних коментарів/ порад щодо різних виявлених проблем; проведення публічних обговорень процесу втілення земельної реформи шляхом локальних публічних дебатів та фінальної презентації результатів та досягнень проекту на прес-конференції у Києві. 


Вихідна інформація:

Аграрний сектор відіграє важливу роль в українській економіці та має значний вплив у різних сферах суспільного життя (продовольча безпека, добробут сільського населення, тощо). Відсутність повноцінного ринку сільськогосподарської землі в Україні розглядається як стримуюча сила у розвитку аграрного сектору України. Дискусія щодо мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні немовби наближається до завершення. Уряд у багатьох офіційних заявах затвердив свою готовність до зняття мораторію на торгівлю сільськогосподарською землею до 2012 року. Однак існує реальна загроза того, що вільний ринок землі призведе до швидкої концентрації ділянок в руках обмеженої групи заможних українців за низькими цінами. Однією з причин є те, що ринок землі в Україні є дуже непрозорим. Група потенційних покупців певно буде обмежена відносно малою кількістю заможних, з налагодженими зв’язками покупців, які будуть зацікавлені купити землю найдешевше. Поточні власники сільськогосподарських земельних ділянок (тобто, велика група сільських жителів), з іншої сторони, за великим рахунком недостатньо проінформовані щодо своїх прав та обов’язків, і, таким чином, часто потрапляють у залежність. Для балансування поточної ситуації існує потреба в активній пропаганді та проведенні інформаційних кампаній в інтересах сільських жителів. Це покращить прозорість на ринку земель сільськогосподарського призначення та усуне інформаційну асиметрію, сприяючи таким чином зростанню продуктивності у секторі шляхом забезпечення механізму переходу ділянок від менш до більш продуктивних власників/ фермерів. 

Результати опитувань

Інформаційні повідомлення

Випуски бюлетеня "Барометр земельної реформи"

Проект в ЗМІ

 

Партнери проекту:

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (IEД) є провідним аналітичним центром, діяльність якого зосереджена на економічних дослідженнях та наданні політичних консультацій. Заснований у 1999 році.

Центр політико-правових реформ (ЦППР) є українським аналітичним центром, заснованим у 1996 році для сприяння проведенню реформ у законодавчій та політичній сферах, ведучи таким чином до демократії, дотримання законодавства та адекватного державного управління в Україні.

Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) є провідною волонтерською недержавною та неприбутковою асоціацією видавців періодичної преси (газет, журналів, веб-сайтів та розповсюдження мобільних приладів) в Україні. Заснована у 2001 році.


Проект підтримується

Проект «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія» виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua