Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 33-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за січень 2025 року.
Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.
Польовий етап 33-ої хвилі тривав з 17 – 31 січня, 2025 року.
Керівники підприємств порівнювали результати роботи у січні 2025 з груднем 2024 року, чи іншого показника на момент проведення опитування (січень 2024 року) та давали прогнози на наступні 2 - 3 чи 6 місяців залежно від питання. В окремих питаннях (де це було зазначено) результати роботи порівнювалися з довоєнним часом (період до 24 лютого 2022 року).
У січні 2025 було опитано 478 підприємства, що розташовані у 21-му з 27-ми регіонів України, включаючи Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Львівську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку та Чернігівську області та місто Київ.
Дослідження проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
Ключові результати 33-го щомісячного опитування підприємств:
- На початку 2025 року у виробничому секторі не відбувається значних позитивних чи негативних зрушень.
- Рівень довгострокової невизначеності все ще високий; плани на довгострокову перспективу трохи погіршились, проте все ще позитивні.
- Показники виробництва погіршилися порівняно з попередніми місяцями, але очікування на три місяці покращилися.
- Дефіцит робочої сили та питання безпеки через війну залишаються ключовими викликами для бізнесу.
- Завершення війни, зниження податків, звільнення працівників від військової служби та деокупація українських територій – ключові очікувані кроки для покращення бізнес-клімату в країні.