Друк

Новини інституту

  • ІЕД підготував третій випуск Моніторингу зовнішньої торгівлі – за серпень 2024 року

    20.09.2024

    Експорт у серпні за даними митниці зріс на 27% до попереднього року із порівняно низької бази: зараз Український морський коридор сприяє експорту різних товарів, тоді як минулого року навіть для зерна морський коридор був заблокований. Доступність експорту морем для інших компаній сприяло нарощенню експорту також продукції металургії та залізної руди. Також зростанню експорту у доларовому виразі сприяли вигідніші експортні ціни за рахунок зменшення логістичних витрат порівняно з попереднім роком. Водночас відбулось сповільнення темпів зростання імпорту товарів, що частково відображає вищу базу порівняння.

    Про ці та інші зміни в експорті, імпорті, а також в перешкодах діяльності бізнесу експерти ІЕД розповіли в третьому випуску Моніторингу зовнішньої торгівлі. Зокрема, для експортерів брак робочої сили є майже так само важливою перешкодою для діяльності, як перебої з доступом до електроенергії.

    В торговельній політиці більшість новин в цьому випуску стосуються зусиллям уряду щодо євроінтеграції, оскільки саме відповідні заходи є важливими для конкурентності українського бізнесу.

    Новини з світу у сфері торгівлі дуже різні. Важливим стало звернення СОТ до урядів інших держав уникати тарифів та інших бар’єрів у міжнародній торгівлі, оскільки це може зруйнувати тридцятирічний прогрес у зменшенні розриву між багатими та бідними країнами.

    В цьому випуску Моніторингу експерти також коротко окреслили важливість завершення переговорів про ACAA (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of industrial products) або «промисловий безвіз». Угода фактично покликана знизити роль нетарифних обмежень, які відіграють надзвичайно важливу роль у сфері торгівлі промисловими товарами, окрім ввізних мит, обнуління яких передбачається в Угоді про асоціацію.

    Звіт доступний за посиланням:

     Завантажити

    ***
    Підготовка звіту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Конкурентоспроможна економіка України».
    Думки авторів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua