Друк

Новини інституту

  • Відбудовують швидко, але без урахування потреб осіб з інвалідністю. Громадський моніторинг Ірпеня та Чернігова

    01.07.2024

    Під час відбудови проєктувальники і будівельники не готові поставити “в центр” людину з інвалідністю, а тому забувають про потребу забезпечитибезбарʼєрність. Це порушує важливий принцип відбудови - “Відбудуй ліпше, ніж було”.

     

    На цьому наголосила директорка ГО “Сміливий Ірпінь” Михайлина Скорик-Шкарівська під час презентації червневого випуску моніторингу, підготовленого в межах проєкту “Контроль витрат на відновлення України” експертами ІЕД, ЦЕС та ГО “Технології прогресу” за підтримки ЄС.

     

    ГО “Сміливий Ірпінь”провела моніторинг 12 об’єктів соціальної інфраструктури, які були відновлені після ушкодження внаслідок російської агресії – дві амбулаторії, чотири школи та шість дитячих садочків. Активісти перевіряли відповідність стандартам безбарʼєрності та енергоефективності.

     

    “В Ірпені серйозно ушкоджені обʼєкти відбудовували достатньо швидко. І там, де роботи виконували швидко і у фінансуванні брали участь декілька донорів, обʼєкти часто відбудовано не “краще, ніж було” а щоб запуститися якнайскоріше. Тому багато чого не було враховано з точки зору безбарʼєрності”, — зазначила Михайлина Скорик-Шкарівська. 

     

    Чернігівська громадська організація “Агенція міських ініціатив” також провела моніторинг об’єктів відбудови у своїй області: будівлі театру, двох судів, бібліотек, навчальних закладів (загалом 13 об’єктів).

     

    За словами виконавчої директорки АМІ Тетяни Романової, чернігівські активісти побачили, що на об’єктах часто відсутня:

     

    • тактильна навігація для слабозрячих або незрячих людей;
    • паркові місця для людей з інвалідністю;
    • навіси над пандусами, а також один або обидва поручні;
    • кнопки виклику для людей з інвалідністю тощо. 

     

    Загалом, за словами Романової та Скорик, з точки зору енергоефективності більшість об’єктів виглядають достатньо модернізованими, проте для осіб з інвалідністю багато чого зроблено “для галочки” і користуватися цим неможливо. 

     

    “При відбудові обʼєктів необхідно обов’язково враховувати безбарʼєрність, енергоефективність та забезпечувати населення укриттями. Проте минулого року в Україні було проведено моніторинг на безбарʼєрність 54 тисяч обʼєктів, і з них лише 22% можна вважати умовно безбарʼєрними”, — підтвердила Мирослава Негода, головна спеціалістка відділу відновлення територій та створення безперешкодного життєвого середовища Департаменту просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомила. 

     

    При цьому за словами Ірини Коссе, провідної експертки ІЕД, темпи фінансування відновлення в Україні сильно сповільнилися через бюджетні обмеження. “За останній місяць підтверджене фінансування проєктів відновлення зросло лише на 3 млрд грн (до 47 млрд грн), тоді як потреба зросла на майже 200 млрд. У червні на відбудову на місцях, за даними Мінвідновлення, фактично витратили вдвічі мене коштів, ніж у травні”, — повідомила експертка.

     

    Ознайомитися з червневим випуском моніторингу проєкту “Контроль витрат на відновлення” можна за посиланням

     

    Відео презентації дивіться за посиланням.

    Дисклеймер

     

    Проєкт “Контроль витрат на відновлення”, що фінансується Європейським Союзом, є спільною роботою Центру економічної стратегії, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу”. Всі учасники проєкту є членами коаліції RISE.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua