Друк

Новини інституту

 • Якою має бути українська митниця в умовах вступу до ЄС: аналітично-консультативна робота ІЕД

  12.06.2024

  Українська митниця – один із рекордсменів у спробах постійного реформування. Кожна нова владна команда робила спроби запровадити різноманітні нововведення на митниці. Отримання Україною статусу «країни-кандидата на вступ до ЄС» поставило перед Держмитслужбою та українським урядом серйозні виклики й одночасно відкрило амбітні перспективи щодо побудови в Україні сучасної митної системи.

  Водночас, навіть чіткого усвідомлення кінцевої мети недостатньо для її досягнення. Потрібне розуміння процесу змін, послідовності кроків, необхідних для успішної реформи, кінцевого результату.

  ІЕД проаналізував європейський досвід реформування митних органів, зокрема, спільні виклики та пріоритети ЄС у цій сфері, досвід цифровізації митних процедур, національні особливості реформування митниці в окремих країнах-членах ЄС. Також експерти ІЕД визначили основні виклики для України та перешкоди на її шляху до європейської інтеграції. Насамкінець, науковці запропонували наш погляд на те, як має виглядати митниця в момент вступу України в ЄС.

  Результати дослідження викладено в аналітично-консультативній роботі «Майбутнє української митниці в умовах вступу в ЄС». Ознайомитись з документом можна за посиланням.

  Це дослідження стало можливим завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження».

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua