Друк

Новини інституту

 • 24-тє Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (квітень 2024)

  06.06.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 24-тє  Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за квітень 2024 року.

  Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

  Польовий етап опитування тривав з 15 до 30 квітня 2024 року.

  Усього в 24й хвилі було опитано 532 підприємства. Підприємства розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в місті Києві.

  Ключові результати 24-го щомісячного опитування підприємств:

  •          У квітні на фоні зростання небезпеки як перешкоди веденню бізнесу плани підприємств у довгостроковій перспективі залишаються незмінно позитивними, а очікування на середньострокову та короткострокову перспективу є оптимістичними.
  •          Індекс Відновлення Ділової Активності незначним чином зменшився, а Агрегований Показник Перспектив Промисловості залишився без змін.
  •          Частка підприємств, які працюють на повну потужність суттєво не змінилася.
  •          Значення показників поточної оцінки фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища дещо зменшилися, водночас очікування на пів року зростають та мають один із найвищих показників за весь період дослідження.
  •          Виробничі показники порівняно з попереднім місяцем покращились, а очікування на три місяці залишаються позитивними.
  •          Слабка тенденція до зменшення зайнятості триває, а труднощі з пошуком працівників зростають.
  •          Перша трійка перешкод ведення бізнесу у військовий час залишилась незмінною, але перешкоди міняються місцями. «Небезпечно працювати»  стало більш вагомим для бізнесу  та очолило список, а друге та третє місця, відповідно, посідають «зростання цін» та «брак робочої сили».
  •          Частка негативних оцінок економічної політики уряду дещо зросла.

   

  Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua