Друк

Новини інституту

 • Ігор Бураковський на форумі Black Sea and Balkans Security Forum: “Ефективний спосіб боротьби з ворогом -- це санкції у поєднанні з ударами по об’єктам критичної інфраструктури рф”

  27.05.2024

  23-25 травня у Бухаресті (Румунія) пройшов Black Sea and Balkans Security Forum, організований румунським аналітичним центром New Strategy Center за участі міжнародних політиків, експертів та колишніх та діючих військових. Голова правління ІЕД Ігор Бураковський взяв участь у сесії “Соціально-економічний ефект західних санкцій на російську федерацію. Наскільки ефективними є санкції?”.

   

  Також між ІЕД та NewStrategyCenter був підписаний меморандум про взаємопорозуміння та співпрацю. Сторони домовилися співпрацювати в рамках спільного аналізу щодо тем, що становлять взаємний інтерес у сферах зовнішньої політики, стратегічних питань, міжнародних відносин, міжнародного права, зовнішньоекономічних відносин, управління надзвичайними ситуаціями та інших. З боку NewStrategyCenter документ був підписаний CEO Джорджем Скутару (GeorgeScutaru), з боку ІЕД - Ігорем Бураковським.

   

  Нижче публікуємо тези з виступу Ігоря Бураковського на панельній сесії щодо соціально-економічного ефекту санкцій на росію. Текст Меморандуму - за посиланням.

   

  1. Санкції мають дві мети: підірвати політичний режим в росії та обмежити можливості росії вести війнb. На жаль, перший пункт навряд чи можливий за нинішніх обставин, проте реалістично говорити про обмеження економічної спроможності рф вести війни;

   

  2. Коли ми говоримо про санкції проти росії, то йдеться перш за все про «виключення» зі світової економіки великого постачальника та великого ринку збуту для великих міжнародних компаній. Насправді це неабиякий політичний, економічний, інституційний та інтелектуальний виклик для України та її союзників;

   

  3. До цього часу санкційна коаліція не змінюється - тобто до переліку країн, які вже запровадили прямі санкції проти росії, не приєднуються нові учасники. У таких умовах вторинні санкції набувають особливого значення, якщо ми хотіли би підвищити вплив санкцій на російську економіку;

   

  4. Незважаючи на відносно широке коло підсанкційних російських компаній, за межами санкційного режиму досі перебувають так звані «священні корови» - на кшталт Росатому, який нараховує понад 420 різних юросіб і серед яких лише 20 є під санкціями.

   

  5. Удари по об’єктам критичної інфраструктури рф (зокрема НПЗ) в комбінації з санкціями на постачання відповідного обладнання до рф - це досить ефективний спосіб боротьби проти ворога.

   

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua