Друк

Новини інституту

 • Експерти презентували результати контролю за відбудовою за минулий місяць

  01.05.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та Центр економічної стратегії презентували восьмий випуск моніторингу видатків на відновлення України. Експертка ІЕД Олександра Бетлій розповіла про поточні результати і проблеми відбудови та контролю за процесами відновлення.

  •      З 22 березня до 19 квітня завершено відновлення 7 шкіл та 7 будівель неосвітніх закладів. Проте руйнування соціальної інфраструктури відбуваються набагато швидше, ніж відновлення.
  •      За останній місяць до DREAM (цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням) було додано 1000 проектів з відновлення. Всього на платформі 3740 проектів, на які потрібно 209 млрд грн фінансування.
  •      Зараз на DREAM реєструється лише частина проєктів, адже платформа працює в експериментальному режимі.
  •      Водночас планується розширити використання DREAM з платформи прозорості до комплексного інструменту управління публічними інвестиціями: триває робота над законопроєктом про відновлення.
  •      Згідно з рішенням МОН всі проекти з будівництва укриттів у школах мають подаватися через систему DREAM. Саме тому більшість поданих в березні до DREAM проектів – це доступ до освіти, а саме будівництво укриттів.
  •      На відновлення з лютого 2023 року спрямовано 8,9 млрд грн, з яких близько 200 млн грн - за останній місяць. Проте фактичні видатки менші, ніж наявне фінансування. Отже, необхідно збільшувати абсорбційну спроможність громад та центральних органів влади, щоб вчасно та ефективно використовувати наявні кошти МФО на відбудову. Як показав досвід 2023 року: наявне фінансування більше, ніж фактичні витрати на відновлення.

  Докладніше про відбудову, будівельні тендери, потреби та джерела фінансування – у презентації «Контроль витрат на відновлення України №8. Спецтема: відбудова житла» за посиланням.

  Робота проходить у рамках проекту “Контроль витрат на відновлення”, що фінансується Європейським Союзом. Проект є спільною роботою Центру економічної стратегії, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та ГО Технології прогресу. Всі учасники проекту є членами коаліції RISE.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua