Друк

Новини інституту

 • Євроінтеграція на колесах: ІЕД провів дискусію про виклики та можливості для автотранспорту в Україні та Польщі

  22.04.2024

  Як можуть технологічні інновації сприяти покращенню ефективності та безпеки українського транспорту в контексті європейської інтеграції? Яким чином український транспортний сектор може використати досвід країн ЄС для власного розвитку та інтеграції? Які перспективи відкриває асоціація з ЄС для подальшого розвитку інфраструктури автотранспорту між Україною та Польщею?

  Ці та інші питання обговорювалися 17 квітня 2024 року під час експертної дискусії за участі Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та Варшавського Інституту Підприємництва (WEI) про основні виклики, які стоять перед українським автотранспортом на шляху до адаптації до європейських стандартів.

  Модератором дискусії виступила Вероніка Мовчан, наукова директорка ІЕД.

  Анджей Богданович, екс-директор департаменту автомобільного транспорту Міністерства транспорту Польщі, поділився досвідом реформ та трансформації польської транспортної інфраструктури на шляху до вступу до Євросоюзу та впродовж майже 20-річного членства держави в ЄС.

  Валентина Мальчевська, директор департаменту транспортної політики Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, доповіла про досягнення та результати реформ української транспортної галузі.

  Піотр Літвінський, президент Польської асоціації роботодавців автомобільного транспорту, розповів про виклики, з якими зіткнулася Польща при адаптації європейських стандартів, та досвід подолання цих викликів.

  Ірина Коссе, експертка з транспорту, провідна наукова співробітниця ІЕД, окреслила виклики, які наразі стоять перед Україною в контексті адаптації автомобільного транспорту та інфраструктури до європейських стандартів. Зокрема, це виконання стандартів Євро-6 – зниження викидів забруднюючих речовин, посилення безпеки дорожнього руху – як в контексті інфраструктури, так і безпосередньо транспортних засобів, розвиток мережі зарядних станцій для електромобілів, адаптація регуляторних та логістичних стандартів тощо.

  Участь у дискусії також взяли Лукаш Войдига, заступник директора Центру стратегічних досліджень WEI, Дмитро Шульга, директор програми "Європа і світ" Міжнародного фонду "Відродження", Сергій Нечай, директор компанії Транспеле, Олексій Мироненко, генеральний директор MIKO Group, Піотр Прудзинський, генеральний директор Direx Group.

  Відео експертної дискусії – за посиланнями

  https://www.youtube.com/watch?v=MYqxKg8YwA0 (УКР)

  https://www.youtube.com/watch?v=UODMNbR-FVw (ENG)

  https://www.youtube.com/watch?v=hkBFlRWFpTE (PL)

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua