Друк

Новини інституту

 • Громади поки що не можуть вчасно використати обмежене фінансування на відбудову — випуск моніторингу “Контроль витрат на відновлення” №7 (березень 2024)

  28.03.2024

  Центр економічної стратегії та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентували сьомий випуск моніторингу “Контроль витрат на відновлення України”.

   

  Серед основних висновків:

   

  -       Руйнування йдуть швидше, ніж відновлення соціальної інфраструктури, тому кожен додатковий день війни - вищі витрати на відновлення.

  -       Кількість проєктів з відбудови на платформі DREAM зростає, однак подана інформація далека від повної.

  -       Коштів на відновлення менше, ніж було у 2023 році, але головною проблемою залишається спроможність громад ефективно використати ці кошти: у 2023 році фактичні видатки були меншими, ніж виділене фінансування.

  -        У січні-лютому було оголошено 10,7 тис. будівельних закупівель. Передусім це військове будівництво та інфраструктурні об’єкти.

   

  Темою випуску цього разу стала енергоефективність. Це ще один з важливих параметрів підходу “відбудовуй ліпше, ніж було” (build back better). В Україні вже переважно є все потрібне законодавство з врегулювання енергоефективності, а також є плани щодо її підвищення до 2030 року.

   

  Також є приклади відновлення з урахуванням елементів енергоефективності, зокрема — інсталяція сонячних панелей або ж використання теплового насосу. Водночас така відбудова потребує фінансування, а також стимулів. Серед стимулів, зокрема, є потреба підвищити тарифи до економічно обґрунтованого рівня.

   

  Більше інформації щодо моніторингу витрат на відбудову, найбільших організаторів та переможців закупівель, успішні кейси енергомодернізації будинків – у презентації ниже.

   

  ЛІНК

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua