Друк

Новини інституту

 • ІЕД розпочинає проєкт «Шлях України до Європейського Союзу. Досвід вступу Польщі»

  08.02.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з Варшавським інститутом підприємництва (Warsaw Enterprise Institute, WEI) запускає проєкт «Шлях України до Європейського Союзу. Досвід вступу Польщі». Головною метою проєкту є підтримка підготовки України та українських підприємців до майбутнього членства в Європейському Союзі шляхом аналізу досвіду польських підприємців у роботі на європейських ринках та поточних зусиль України щодо інтеграції, зокрема через інструменти Угоди про асоціацію.

  В проєкті ми відзначимо можливості та виклики, які постають перед українською економікою у зв'язку зі вступом до ЄС, необхідність адаптації до вимог вільної ринкової економіки, перспективи співпраці польських та українських підприємців на спільному європейському ринку. Ми зосередимося на чутливих секторах економіки, які, з одного боку, можуть становити значні виклики як потенційні сфери конкуренції та суперечок між польськими та українськими підприємцями, а з іншого боку, обговоримо ті сфери, які можуть стати місцем співпраці та взаємного доповнення між нашими економіками, такі як:

  • енергетика;
  • продовольство та сільське господарство;
  • транспорт та логістика;
  • фармацевтика;
  • будівництво та виробництво будівельних матеріалів;
  • деревообробна та меблева промисловість.

   Основною цільовою групою проєкту стануть українські та польські підприємці та їхні об’єднання. Вони зможуть усвідомити складність процесу вступу України та виклики, які стоять перед органами державної влади обох країн, європейськими інституціями, а також польськими та українськими підприємцями. Вступ України до Європейського Союзу та відкриття потоку людей, послуг та капіталу змінить економічне та політичне обличчя Європи. Основою для якісної та вигідної співпраці має стати усвідомлення викликів та належна підготовка до цього процесу.

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua