Друк

Новини інституту

 • 20те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (грудень 2023)

  22.01.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) випустив 20те Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за грудень 2023 року.

  Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

  Польовий етап опитування тривав з 13 по 31грудня, 2023

  Усього в 20й хвилі було опитано 535 підприємства. Підприємства розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в місті Києві.

  Ключові результати 20го щомісячного опитування підприємств:

  •          У грудні 2023 року найголовнішою проблемою український бізнес вважав небезпеку, проте підприємці продовжили адаптуватися до роботи в умовах війни.
  •          Незважаючи на погіршення ситуації з безпекою та високу невизначеність, які впливають на погіршення довгострокових планів, підприємства демонструють стійкість, зосереджуючись на пошуку рішень для сьогодення та найближчого майбутнього.
  •          Індекс відновлення ділової активності залишається високим два місяці поспіль
  •          Показники виробництва в грудні порівняно з листопадом покращилися.
  •          Виробничі очікування в короткостроковій перспективі позитивні, але не зростають уже кілька місяців поспіль.
  •          Довгострокові очікування вперше погіршилась, хоча відсоток «оптимістів» усе ще переважає відсоток «песимістів».
  •          Піврічні очікування щодо фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища не змінилися порівняно з листопадом, але фіксується річна тенденція до поступового погіршення значень.
  •          Показники зайнятості продовжують тенденцію до сезонного уповільнення, тоді як ринок праці відчував нестачу як некваліфікованих, так і кваліфікованих працівників.
  •          У грудні перелік перешкод суттєво змінився; питання безпеки та «брак робочої сили» зайняли перше та друге місця, зростання цін третє місце.
  •          Негативних оцінок економічної політики уряду поменшало, а відсоток нейтральних оцінок зріс.

   Завантажити

  Нове щомісячне опитування підприємств проводиться ІЕД із травня 2022 року в рамках напрямку «Економічна аналітика під час війни», що є частиною проєкту «Громадська ініціатива «За прозору та чесну митницю», яка фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та Atlas Network.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua