Друк

Новини інституту

 • Бізнес під час війни: Черкаська область (вересень 2023)

  14.11.2023

  за результатами Нового щомісячного опитування підприємств

  ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках співпраці з регіонами підготував спеціальний звіт «Бізнес під час війни: Черкаська область», за результатами Нового щомісячного опитування підприємств для Черкаської області за вересень 2023.

  Команда ІЕД зробила моніторинг економічної ситуації в Черкаській області в співпраці з Черкаською обласною державною адміністрацією. На основі Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» експерти ІЕД підготували третій випуск дослідження для Черкаської області.

  Щомісячне опитування підприємств проводиться за допомогою поєднання декількох методів збору даних: самостійне заповнення онлайн-форми та особисте опитування представників бізнесу із внесенням відповідей до онлайн-форми.

  Польовий етап опитування тривав із 18 до 29 вересня 2023 року.

  У вересні 2023 року в Черкаській області було опитано 30 підприємств. Серед них представлені підприємства від мікро- до великого розмірів (найчастіше – середні). Усі опитані підприємства – промислові. Серед них найбільшу частку складають підприємства харчової промисловості.

   

  Основне з дослідження:

  •          Керівники підприємств Черкаської області погіршили оцінки власної фінансово-економічної ситуації; їхнє значення є нижчим за загальноукраїнський показник. Очікування керівників підприємств області в піврічній перспективі щодо фінансово-економічної ситуації все ще залишаються більш песимістичними ніж загалом по Україні.
  •          Оцінки загальноекономічного середовища покращуються вже два місяці поспіль, однак очікування залишаються суттєво нижчими за загальноукраїнські показники.
  •          Жоден із підприємців області не має впевненості щодо довгострокових перспектив (через два роки).
  •          На відміну від нарощування обсягів виробництва по країні загалом, поточні результати підприємців області суттєво не змінились. Водночас, на майбутнє очікується погіршення значень як по області, так і загалом по Україні.
  •          На підприємствах Черкаської області не відчувають труднощів у пошуку ані кваліфікованих, ані некваліфікованих працівників.
  •          Більшість експортерів регіону змогли відновити експортну діяльність, однак продовжується тенденція до скорочення обсягів експорту.

  Завантажити

  Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua