Друк

Новини інституту

 • Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023)

  13.11.2023

  «Захмарена осінь»: Основні економічні тенденції та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств»

   

  13 листопада 2023 року ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) у рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» провів онлайн-захід «Економічні тенденції з точки зору бізнесу (жовтень 2023 року)».

  Під час заходу було представлено результати 18го Нового щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни», яке проводилось у жовтні 2023 року.

  Довідково:  Польовий етап 18-ої хвилі тривав 16 – 31 жовтня, 2023. Було опитано 534 підприємства.

  Основні економічні тенденції̈ та очікування у жовтні 2023 за результатами «Нового щомісячного опитування підприємств», #NRES:

  Темпи відновлення дещо сповільнюються: оптимізм бізнесу щодо 3- та 6-місячної перспективи досить високий, але останніми місяцями перестав зростати.

  Євген Ангел, старший науковий співробітник ІЕД, зазначає: "Певна невизначеність стосовно того, чи будуть потужні атаки проти нашої інфраструктури. Ми очікуємо потужні атаки дронами та ракетами від держави-агресора. Відповідно, це все може впливати на невизначеність бізнесу. Однак щодо результатів невизначеності, поки що це відображається незначним чином. Зокрема, ми маємо незначне зростання невизначеності у короткостроковій перспективі, але лише стосовно виробництва та продажів. Водночас, невизначеність на півроку суттєво не змінилася, а невизначеність у дворічній перспективі залишається високою та без змін."

  6-місячні очікування щодо фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища погіршилися.

  Частка підприємств, що працюють майже на повну та на повну потужність, зросла після трьох місяців зниження (59% проти 55% у вересні). Індекс Відновлення Ділової Активності (ІВДА) високий порівняно з попереднім роком, але зменшується порівняно з попереднім місяцем

  Виробничі показники порівняно з попередніми місяцями дещо погіршилися, тоді як 3-місячні очікування знижуються другий місяць поспіль .

  Анастасія Гулік, наукова співробітниця ІЕД, зауважує: "Перешкода зростання цін на сировину та матеріали продовжує отримувати перше місце в значенні перешкод. А зменшення попиту перемістилося з п'ятого на друге місце, але у відсотковому значенні воно залишалось незмінним. Це пов'язано з тим, що відбулись певні зміни у інших перешкодах. Наприклад, «небезпечно працювати» зменшилося в значенні з 40% до 32% і перемістилося з 2-го на 3-є місце, але воно залишається в трійці лідерів і розділяє третє місце з «браком робочої сили»."

  «Перебої з електроенергією» третій місяць поспіль залишаються на 6-й позиції у списку перешкод для ведення бізнесу.

  Домінують нетральні оцінки економічної політики уряду.

   

  ✅Відео презентації можна подивитися тут: http://surl.li/ndbel

  ✅Презентація:

  Завантажити

  Захід проводився в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua