Друк

Новини інституту

 • Бізнес під час війни: Черкаська область (серпень 2023)

  10.11.2023

  за результатами Нового щомісячного опитування підприємств

   

  ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) продовжує багаторічну роботу з українськими регіонами.

  В рамках співпраці з регіонами ІЕД підготувал спеціальний звіт «Бізнес під час війни: Черкаська область», за результатами Нового щомісячного опитування підприємств для Черкаської області за серпень 2023.

  Команда ІЕД зробила моніторинг економічної ситуації в Черкаській області в співпраці з Черкаською обласною державною адміністрацією. На основі Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» експерти ІЕД підготували другий випуск дослідження для Черкаської області.

  Щомісячне опитування підприємств проводиться за допомогою поєднання декількох методів збору даних: самостійне заповнення онлайн-форми та особисте опитування представників бізнесу із внесенням відповідей до онлайн-форми.

  Польовий етап опитування тривав із 15 до 31 серпня 2023 року.

  У серпні 2023 року в Черкаській області було опитано 30 підприємств. Серед них представлені підприємства від мікро- до великого розмірів (найчастіше – середні). Усі опитані підприємства – промислові. Серед них найбільшу частку складають підприємства харчової промисловості.

  Основне з дослідження:

  •          Фінансово-економічна ситуація на підприємствах Черкаської області залишається дещо кращою ніж в цілому по країні. Водночас, очікування керівників підприємств області в піврічній перспективі залишаються більш песимістичними ніж загалом по Україні.
  •          Оцінки загальноекономічного середовища покращились та зрівнялись із загальноукраїнськими показниками, однак очікування не оптимістичні. Водночас, усі підприємці області мають упевненість у довгострокових перспективах.
  •          Незважаючи на суттєве нарощування поточних обсягів виробництва та продажів, керівники підприємств Черкащини не очікують пожвавлення в наступні три місяці.
  •          На підприємствах Черкаської області не відчувають труднощів у пошуку ані кваліфікованих, ані некваліфікованих працівників.
  •          Більшість експортерів регіону змогли відновити експортну діяльність, однак продовжується тенденція до скорочення обсягів експорту.  

  Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua