Друк

Новини інституту

 • Історії відбудови: громадськість контролює якість Шрі-Ланка. Відбудова після цунамі 2004 року.

  07.09.2023

   

  Авторка: Ірина Коссе, експертка ІЕД

   

  На Шрі Ланці для залучення громадськості до процесу відбудови за підтримки ПРООН була створена програма AidWatch, яка об’єднувала сім’ї, чиї будинки були знищені цунамі, для моніторингу процесу будівництва їх нового житла.

  Наприклад, в провінції Галле Шрі-Ланки в програмі брала участь 21 сім’я, які до того не були знайомі. AidWatch організовувала зустрічі сімей між собою та з урядовцями. Це дозволило посилити інформування про хід будівництва та попередити невдоволення. Так, під час зустрічі з урядовцями було виявлено, що будівництво багатоквартирного будинку затримується через некоректні проби ґрунту, а сім’ї думали, що причиною був неузгоджений перелік мешканців цього будинку.

  Фахівці програми AidWatch вчили учасників їх правам. При цьому, йшлось і про права в межах отримання допомоги від  ПРООН, яка фінансувала цю програму. Це допомогло зруйнувати міф про те, що допомога схожа на благодійність і тому не підлягає сумніву, а натомість навчило відстоювати свої права. Як зазначила AidWatch в звіті, «учасники еволюціонували від бенефіціарів до партнерів і справжніх власників».

  Після навчання деякі учасники попросили провести на будівництві ісламську релігійну церемонію, про яку раніше боялись просити, бо вважали, що не мають на це права. Також учасники попросили дозволу відвідувати будівництво, щоб перевірити, що там відбувається. Моніторинг показав, що якість дерева, з якого зроблені віконні рами, низька, і рами замінили.

  AidWatch показала, що виправити недоліки відбудови можна не лише через скарги співробітникам ПРООН та листи уряду, а що для цього можна спілкуватись з місцевими органами влади. Учасники програми відмовились від створення анонімних петицій, а відкрито обговорювали проблеми в спільноті.

  Залучення громадськості на низовому рівні не лише підвищує якість відбудови, а й закладає фундамент відповідального ставлення до своєї спільноти.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua