Друк

Новини інституту

 • П’ятнадцяте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (липень 2023)

  31.08.2023

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив П’ятнадцяте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за липень 2023 року. Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

   

  Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

  Ключові результати тринадцятого щомісячного опитування підприємств:

  • У липні 2023 року вперше за останні три місяці зменшилась невизначеність у довгостроковій перспективі, натомість підприємці стали більш обережними щодо планів у короткостроковій та середньостроковій перспективі, у яких невизначеність поступово зростає вже два місяці поспіль.
  • Оцінки поточної фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища дещо погіршились, водночас, очікування залишаються високими.
  • Показники виробництва порівняно з попередніми місяцями незначним чином погіршились, а очікування на три місяці, залишаючись високо позитивними, мають тенденцію до стагнації.
  • Попри невелике зменшення, частка підприємств, що працюють на повну та майже повну потужність, залишається домінуючою.
  • Важливість перешкод «небезпечно працювати» та «перебої з електропостачанням» залишається вагомими для кожного третього опитаного підприємства. Експортна активність уповільнилася, хоча підприємства мають позитивні очікування щодо наступних трьох місяців.
  • Лише третина підприємств змогла підвищити зарплату працівникам від початку 2023 року, у середньому на 12%.
  • Тенденція до погіршення оцінок економічної політики триває,  позитивних оцінок економічної політики держави стало менше, водночас збільшилась кількість тих, хто вагається з відповіддю.

   

  Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua