Друк

Новини інституту

 • Історії відбудови: ризик недотримання принципів сталої відбудови

  25.08.2023

  Непал. Відбудова після землетрусу 2015 року - позитивна історія відбудови.

  В Непалі для дотримання принципів сталої відбудови були визначенні чіткі правила відбудови. При цьому правила починались вже від поводження з так званим будівельним сміттям – залишків зруйнованих будівель. Ці та інші правила відбудови було зафіксовано в Посібнику з відбудови. Також там визначалась потреба та основний зміст тренінгів для тих, хто опікується відбудовою.

  При розборі завалів уряд вимагав застосовувати принцип 3R (Reduce, Recycle, and Reuse – зменшуй, перероблюй та використовуй повторно) для зменшення тиску додаткового попиту на будматеріали для відбудови.

  Так, уряд вимагав збирати та продавати на переробку будівельні матеріали, мішки з-під цементу та металобрухту, які залишились від пошкоджених та зруйнованих будівель. При цьому, місця зберігання такого будівельного сміття до його продажу мали бути спеціально облаштовані. При виборі полігону для будівельного сміття потрібно уникати місць, які затоплюються, природніх дренажних шляхів, водойм та сільськогосподарських угідь.

  Також ґрунт, утворений під час будівництва котловану для фундаменту, потрібно було використовувати для заповнення або рекультивації неглибоких ділянок.

  Відбудова мала бути безпечною і для людей. Тому, висувались вимоги до безпеки будівельників (гігієна будмайданчиків, забезпечення особистими предметами захисту, аптечками тощо).

  Якщо при відбудові житла мешканці жили в тимчасових спорудах, то ці споруди потрібно було безпечно знести, а матеріали за можливості також використати повторно (для будівництва туалетів, сараїв, хлівів, теплиць тощо).

  Взагалі Непал, на думку експертки ІЕД Ірини Коссе, – це один з найбільш позитивних прикладів відбудови з усіх досліджених нею країн. За описами найбільш ґрунтовно до відбудови підійшли в Індонезії та сусідніх країнах, але детальної інформації про це майже не лишилося – ані сайтів, ані баз даних, лише фінальні звіти. Відбудову Непалу досі можна простежити на спеціальному порталі https://www.hrrpnepal.org/, подивитися фото відбудованих об’єктів, почитати інструкції та звіти.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua