Друк

Новини інституту

 • ІЕД в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення», що фінансується European Union in Ukraine, вивчає міжнародний досвід відбудови після великих катастроф та можливі ризики цього процесу.

  16.08.2023

  🔍 Одним з таких ризиків є неврахування донорами місцевих потреб, про який розповідає наша експертка Iryna Kosse.

  🌊 2006 рік. Індонезія. Цунамі. Масштабна міжнародна підтримка. Але великі донори не завжди враховували місцеві потреби.

  🛣️ «Що стосується придбання землі, то з'явилися значні відмінності між тим, яку дорогу хочуть місцеві жителі, і тим, що USAID хоче побудувати. USAID планує побудувати автомагістраль із семиметровою проїжджою частиною та двометровими узбіччями. Місцеві жителі, однак, не тільки побоюються швидкісного трафіку (вони кидали каміння в машини іноземних гуманітарних працівників, що швидко рухалися), але також хотіли б мати можливість продавати закуски та чай в кіосках на узбіччі дороги.»

  🌍 "Ідея дороги виникла незабаром після цунамі, коли адміністрація Буша хотіла продемонструвати, що Сполучені Штати піклуються про Індонезію, найбільш густонаселену мусульманську країну у світі, у момент її потреби. Раніше було вирішено профінансувати один значний американський проєкт, який мав би викликати резонанс, а не низку менших." Так виникла ідея великої магістралі.

  🏞️ Але американці не передбачали тривалих переговорів щодо компенсації за землю чи сильного місцевого ставлення до могил, по якім мала пройти дорога. Записи про право власності на землю були змиті, а питання про спадщину серед зруйнованих родин потребували певного часу для вирішення. Могили індонезійці також відмовлялись переносити.

  🏙️ Тобто хоча уряд Індонезії був готовий відкласти Генеральний план і дотримуватися більш низового підходу, враховуючи місцеві побажання, деякі донори, схоже, більше були віддані підходу «зверху вниз», коли керівництво вирішує, що та як будувати.

  💸 Через затримки з будівництвом дороги американці погрожували забрати гроші та перекинути їх на допомогу Лівану.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua