Друк

Новини інституту

 • Бізнес Київської області під час війни (червень 2023) Щомісячне опитування підприємств. Випуск 14

  08.08.2023

  ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) продовжує багаторічну роботу з українськими регіонами.

  Вже впродовж року команда ІЕД моніторить економічну ситуацію в Київській області в співпраці з Департаментом економіки Київської обласної державної адміністрації. На основі Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» експерти ІЕД підготували черговий випуск дослідження для Київської області.

   

  Основне з дослідження:

  •          У червні підприємці Київщини покращили оцінки власної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища. Індекс поточної фінансово-економічної ситуації, в травні збільшився із -0,08 до нуля, що дорівнює загальноукраїнському показнику (який збільшився із -0,07 до нуля). Індекс поточного загальноекономічного середовища індекс для області збільшився із -0,22 до -0,07.
  •          Прогнози у піврічній перспективі у підприємців області є значно оптимістичнішими щодо фінансово-економічної ситуації, ніж загальноукраїнські показники.
  •          У піврічній перспективі зросла невизначеність бізнесу Київщини щодо власної фінансово-економічної ситуації, але зменшилася щодо ділового клімату.
  •          Також зростає невизначеність щодо планів бізнесу області на наступні два роки. Показник невизначеності в Київській області збільшився із 44,4% до 53,%, тоді як загальноукраїнський показник збільшився із 56,5% до 60,8%.
  •          У Київський області підприємці повідомляють про нарощування обсягів виробництва та продажів більш часто ніж в цілому по країні.
  •          В регіоні вищий рівень завантаження виробничих потужностей ніж середній показник для України: 67% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом (на рівні країни 62%).
  •          При цьому в області спостерігається зростання труднощів у пошуку як кваліфікованих так і некваліфікованих працівників, що відповідає загальноукраїнській ситуації.
  •          Більшість експортерів Київщини мали експортні операції впродовж останніх 12 місяців.  Серед експортерів 92% опитаних вказали, що експортували до війни, а також продовжували експортувати впродовж останніх 12-ти місяців (84% на рівні країни).

   

  Завантажити

   

  Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua