Друк

Новини інституту

 • За підтримки ЄС українське громадянське суспільство розпочинає роботу над новим проєктом для моніторингу витрат на проєкти відновлення

  17.07.2023

  Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології Прогресу» розпочали роботу над проєктом «Контроль витрат на відновлення», що фінансується Європейським Союзом.

  Мета проєкту — побудувати систему незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних та донорських коштів на відновлення, проаналізувати їх та залучити громадськість до моніторингу за відбудовою.

  Для цього, зокрема, проєкт розробляє окрему онлайн-платформу — Big Recovery Portal, що дозволить:

  - вести відкриту базу проєктів відновлення, які реалізують держава, громади, донори і благодійники;
  - моніторити витрати за цими проєктами з відкритих джерел;
  - аналізувати пріоритетність та доцільність проєктів, їх ризики і можливі вади;
  - залучати активних громадян і громадські організації до моніторингу конкретних проєктів відновлення через механізм зворотнього звʼязку.

  Портал буде взаємодіяти із цифровою екосистемою відновлення DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), над якою працює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом із
  коаліцією RISE.

  За допомогою власного аналізу та участі громадськості команда проєкту оцінюватиме якість реалізації тих проєктів, які будуть ініційовані через DREAM, а також допомагатиме державним органам відслідковувати появу можливих проблем. Для цього Big Recovery Portal буде інтегрований із системою е-закупівель Prozzoro, базою даних зруйнованих в ході російської агресії обʼєктів damaged.in.ua та іншими джерелами відкритих даних.

  Розробкою порталу займатиметься команда «Технології Прогресу», аналітичною складовою — Центр економічної стратегії та Інститут економічних і політичних досліджень. У рамках аналітичної роботи команда проєкту буде аналізувати практики моніторингу проектів відновлення, вдосконалювати методологію оцінки, випускати огляд подій у сфері відбудови, відслідковувати позитивні та негативні тенденції.

  Щомісяця презентуватимуться результати моніторингу відбудови та обговорюватимемо нагальні питання із експертами та представниками влади. Також проєкт надасть можливість активним громадянам та регіональним громадським організаціям долучитися до моніторингу та оцінки відновлених або побудованих об’єктів (передусім, соціальної інфраструктури). Для цього команда проєкту надаватиме субгранти та проводитиме тренінги для громадянського суспільства. Додатково  в межах проєкту передбачається грантова підтримка активістів з аналізу публічних
  закупівель у сфері відбудови.

  Усі учасники проєкту є членами коаліції RISE, з іншими учасниками якої планується співпрацювати в питаннях визначення принципів відбудови та моніторингу.  

  За додатковою інформацією звертайтеся до В’ячеслава Ноздріна, viacheslav.nozdrin@ces.org.ua

  Посилання на джерело

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua