Друк

Новини інституту

 • Публічна дискусія "Чи можливо відновити експорт під час війни?"

  30.06.2023

  29 червня 2023 року команда ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) провела публічну дискусію "Чи можливо відновити експорт під час війни?".

  Наш експерт Євген Ангел презентував результати дослідження щодо експортної діяльності підприємств під час війни (в рамках Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни»).

  Дослідження підтверджує, що бізнесу складно відновлювати експорт під час війни. Зокрема:

  Досягнуто певної стелі відновлення експорту: 19% підприємств не мали експорту впродовж останніх 12 місяців, хоча експортували до війни.

  80% підприємств-експортерів мали експорт впродовж останніх 12 місяців. Однак війна обмежила відновлення обсягів експорту.

  Більше половини підприємств (59%) не очікують змін обсягів експорту в найближчі декілька місяців. Однак 37% вказують про очікуване зростання, а лише 3% - про скорочення.

  Головними перешкодами для експортерів станом на травень  2023 року були черги на західних кордонах України (68%), морська блокада (44%), брак залізничних вагонів/вантажівок/водіїв (33%) та складні митні формальності (33%)

  В цілому ситуація з відновленням експорту викликає занепокоєння експертного середовища. Логістичні труднощі та війна є складними викликами для експортерів. Експерти погоджуються, що без відновлення вільного доступу до моря, неможливо відновити довоєнні обсяги експорту. Однак необхідно працювати над пошуком шляхів для зростання навіть під час війни.

  В панельній дискусії брали участь Вероніка Мовчан, Директорка з наукової роботи ІЕД, Ірина Коссе, провідна наукова співробітниця ІЕД, Володимир Коруд, Віце-президент Львівської ТПП, Родіон Рибчинський, Голова правління об'єднання "Укрхарчопром" та директор Спілки "Борошномели України", та Леся Асмолкова, начальниця відділу ЗЕД та митного оформлення вантажів та товарів ТОВ «Гербор-холдінг. Модерувала обговорення наша виконавча директорка Оксана Кузяків.

  ✅ Інші результати опитування в презентаціях.

  Завантажити 

   Завантажити

   

  ▶️Відео записhttps://www.youtube.com/watch?v=E9v6hPzqLjM

   

  Захід проводився в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua