Друк

Новини інституту

 • Бізнес Київської області під час війни (березень 2023) Щомісячне опитування підприємств. Випуск 12.

  02.06.2023

  У квітні серед підприємців Київської області частка тих, хто негативно оцінює фінансово-економічну ситуацію, зменшилась із 20,0% до 5%, водночас, зменшилась також частка тих, хто дає позитивні оцінки (з 3,3% до нуля). При цьому, із 76,7% до 95,0% збільшилась частка тих, хто вважає середовище задовільним.

   

  Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами Одинадцятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

  Основне з висновків:

  • У Київській області, як і загалом по Україні, покращились поточні оцінки власної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища.
  • Оцінки на піврічну перспективу є більш оптимістичними за загальноукраїнські показники, де зафіксовано зменшення значень.
  • Підприємці Київщини істотно погіршили оцінки фінансово-економічної ситуації в порівнянні з минулим роком на відміну від загальноукраїнських показників.
  • В області зменшився відсоток тих, хто планує розширювати виробництво в дворічній перспективні та збільшився відсоток тих, хто не планує жодних змін.
  • Водночас, по області збільшився рівень невизначеності як і піврічній, так і у дворічній перспективі.
  • Очікування виробництва по області є значно кращими, ніж загалом по Україні.
  • Підприємці Київської області все ще мають труднощі із пошуком кваліфікованої робочої сили.
  • Для підприємств Київської області основною проблемою було зростання цін на сировину і матеріали.
  • За оцінкою березня 2023 року, підприємства Київщини майже перестали відчувати негативний ефекти відключень. У середньому через вимкнення електропостачання підприємства регіону втратили лише 4% робочого часу (2% на рівні країни).

  Завантажити

  Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua