Друк

Новини інституту

 • Принципи відновлення у Раді Європи: зустрічі та обговорення

  04.05.2023

  27-28 квітня 2023 року Ігор Бураковський, Голова правління ІЕД, та Олександра Бетлій, провідна експертка ІЕД, взяли участь у важливих зустрічах в Страсбурзі. Зустрічі відбувались в інституціях Ради Європи, включно з Банком розвитку Ради Європи. В зустрічах брали участь також наші колеги з інших організацій, які є членами Коаліції RISE, Юрієм Ромашко (Інститут аналітики та адвокації), Лесею Огризко (RISE), Мартиною Богуславець та Тетяною Хутор (Інститут законодавчих ідей).

  27 квітня відбулась презентація «Принципи відбудови України» в резиденції посла Швеції в Раді Європи, яку було організовано спільно представництвами Швеції та України. В зустрічі взяли участь багато послів країни в Раді Європи.

  Ігор Бураковський розповів послам проважливі принципи відбудови України, як було напрацьовано в межах консорціуму #RRR4U. Серед цих принципів нагальність початку відбудову, залученість всіх учасників, дотримання принципів реформи децентралізації, людиноцентричність. Україна має бути власником цієї відбудови і відповідно визначати пріоритети. Відбудова потребує довіри всіх учасників, а важливим інструментом до довіри є прозорість.

  Саме тому Леся Огризко свій виступ присвятила питанням прозорості, нагадавши, що за індексом прозорості Україна посідає перше місце в Європі. Леся розповіла послам про цифрову систему відповідальної відбудови DREAM (Digital Restoration Ecosystem of Accountable Management), яку зараз вже розробляють і впроваджують члени коаліції RISE та Міністерства. Система слідує гаслу «Всі бачать все» і відповідно відображатиме весь цикл проєктів відновлення: від ініціювання до впровадження.

  Тетяна Хутор наголосила на дотриманні принципу «Злочинець (тобто росія) має платити», який потрібно зокрема впроваджувати шляхом замороження та конфіскації з подальшим продажем російських активів (як державних, так і приватних). Тетяна представила напрацьовані ІЗІ кроки на шляху до компенсації завданих збитків.

  Пропонуємо ознайомитись із презентацією. 

  Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua