Друк

Новини інституту

 • Бізнес Київської області під час війни (березень 2023) Щомісячне опитування підприємств. Випуск 11.

  01.05.2023

  У березні ситуація в Київській області залишалася більш позитивною ніж в цілому на рівні країни: 57% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом (на рівні країни 52%).

  Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами Одинадцятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

  Основне з висновків:

  •         Оцінки власної фінансово-економічної ситуації підприємцями Київщини істотно погіршились на відміну від загальноукраїнських показників, за якими значення залишилось без істотних змін.
  •         У Київський області рівень невизначеності в піврічній перспективі значно збільшився, на відміну від загальноукраїнських показників, за якими вже кілька місяців поспіль спостерігається зменшення значення.
  •         Порівнюючи фінансово-економічну ситуацію на підприємстві з аналогічним періодом минулого року, підприємці Київщини, як і загалом по Україні, значно зменшили відсоток негативних оцінок.
  •         У регіоні два місяці поспіль немає підприємців, які планують зменшувати обсяги виробництва, та збільшилась частка тих, хто планує розширення на наступні два роки.
  •         У Київській області поточні оцінки загальноекономічного середовища істотно погіршились.
  •         У березні поточні показники виробництва в області істотно покращились та майже зрівнялись у значенні із загальноукраїнськими.
  •         Оцінки попиту серед підприємств Київської області збільшуються вже два місяці поспіль.
  •         Прогнози підприємців області щодо зростання обсягів продажів залишаються набагато оптимістичнішими за загальноукраїнський показник.
  •         Станом на березень майже всі експортери Київщини продовжували зовнішньоекономічну діяльність.
  •         У Київській області, як і загалом по Україні, спостерігається зменшення труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, тоді як показник труднощів пошуку некваліфікованих працівників для області продовжує збільшуватись.

   

  Завантажити

  Щомісячне опитування керівників підприємств відбувається в рамках зміни дії проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua