Друк

Новини інституту

  • Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України - опитування

    05.04.2023

    Опитування «Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України» – це 24-те опитування із серії онлайн-опитувань, які регулярно проводяться Проєктом «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю».

    Опитування проводилося з 15 по 26 березня 2023 року.

    Мета опитування: з’ясувати ставлення зацікавлених сторін до останніх змін у керівництві Держмитслужби, підтримку (або не підтримку) ними кадрової політики уряду в цій сфері; оцінити ефективність кадрових ротацій у Держмитслужбі зацікавленими сторонами.

     

    Профільним Комітетом Верховної Ради України було запропоновано проведення «перезавантаження митниці», шляхом підтримки відповідного законопроєкту який, серед іншого, передбачає «зміну процедури конкурсного відбору керівника митниці на основі кращих практик конкурсів до антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК)».

    Наприкінці березня 2023 року проєкт підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», як раз провів онлайн опитування на тему «Як позначаються кадрові ротації керівництва на роботі Державної митної служби України». 

    Цікаво, що переважна більшість респондентів (78%) підтримали необхідність  проведення конкурсу на посаду Голови Держмитслужби під час війни. Це єдине питання, яке отримало такий значний рівень підтримки серед опитаних.

    Також 61% опитаних вважають, що будь-яке нове керівництво митниці повинно мати мандат на 2-3 роки для досягнення визначених результатів своєї діяльності.

    Водночас, незважаючи на значну підтримку кадрових змін у керівництві Держмитслужби (43%), майже така сама кількість опитаних (41%) вважає, що зміни керівництва не вплинуть на її роботу. При цьому, третина опитаних не змогли дати відповіді на це питання.

    Головне з опитування:

    •   Переважна більшість опитаних розділилася на навпіл на тих, хто підтримує останні кадрові зміни у керівництві Держмитслужби (43%) та тих, кому важко визначитися (43%). При цьому, 14% не підтримує останні кадрові зміни на митниці.
    •   Незважаючи на значну підтримку кадрових змін у керівництві Держмитслужби, майже така сама кількість опитаних (41%) вважає, що зміни керівництва не вплинуть на її роботу, а третина опитаних не змогли дати відповіді на це питання.
    •   Позитивного або негативного впливу від зміни керівництва Держмитслужби очікують усього 6% та 10% опитаних відповідно.
    •   Також цікаво, що значна кількість опитаних у 45% вважають, що зміни керівництва Держмитслужби, які відбувалися протягом 2019-2023 років, мали негативний вплив на її діяльність. Водночас, 34% опитаних оцінюють такий вплив як нейтральний або відсутній.
    •   61% опитаних вважають, що будь-яке нове керівництво Держмитслужби повинно мати мандат на 2-3 роки для досягнення визначених результатів своєї діяльності.
    •   Переважна більшість опитаних (70%) погодилися з тим, що Голова Держмитслужби впливає на ефективність роботи територіальних органів митниці.
    •   Оцінки роботи центрального апарату Держмитслужби у 2022 році розділилися на тих, хто оцінив таку діяльність негативно - 45% та тих, хто оцінив нейтрально – 41%.
    •   Подібна ситуація спостерігається і з оцінкою територіальних органів Держмитслужби: 39% оцінили їх діяльність негативно, а 37% нейтрально.
    •   Більшість опитаних у 78% підтримують проведення конкурсу на посаду Голови Держмитслужби під час війни. Це єдине питання, яке отримало такий значний рівень підтримки у ході опитування.

     

    Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua