Друк

Новини інституту

 • Щомісячне опитування підприємств. Випуск 10. Бізнес Київської області під час війни

  28.03.2023

  52,9% підприємств Київщини очікують зростання обсягів виробництва в найближчі три місяці. Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами десятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

  Основне з висновків: 

  • У Київській області покращилися оцінки фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища.
  • Серед підприємців Київщини значно зменшився рівень невизначеності у дворічній перспективі, однак зросла частка підприємців, що не планують істотних змін у наступні два роки. Зокрема частка тих, хто не зміг дати прогноз на наступні пів року щодо фінансово-економічної ситуації, зменшилась із 36,1% до 11,8% у Київській області
  • Підприємці Київщини значно оптимістичніше оцінюють свої виробничі перспективи, ніж у середньому бізнес по Україні.
  • Рівень завантаження виробничих потужностей зріс та перевищив рівень по країні. Станом на лютий усі опитані експортери Київщини продовжували зовнішньоекономічну діяльність.
  • На Київщині зафіксовано значне збільшення показників щодо кількості працівників. При цьому підприємці області не відчувають таких труднощів у пошуку кваліфікованих працівників, як загалом по Україні.
  • Небезпека для роботи та перебої з електро-, водо- та  теплопостачанням стали основними проблемами для бізнесу Київської області в лютому. Однак більшості підприємств Київщини вдалося не припиняти роботу через вимкнення електропостачання.
  • У середньому через вимкнення електроенергії підприємства Київської області втратили 11% загального обсягу робочого часу за січень (15% на рівні країни). У січні ситуація з вимкненням  в області покращилася порівняно з листопадом та груднем.

   

  Завантажити

   

  Щомісячне опитування керівників підприємств відбувається в рамках зміни дії проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).

  Звіт підготовлено спільно з Департаментом економіки Київської обласної державної адміністрації.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua