Незважаючи на високий рівень довгострокової невизначеності у лютому 2023 року, очікування підприємств значно покращилися. Такими є основні результати десятої хвилі Нового Щомісячного опитування підприємств
Оцінки поточної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища та очікування в піврічній перспективі покращуються три місяці поспіль, а рівень невизначеності в 6-ти і 3-місячній перспективі знижується кілька місяців поспіль.
Очікування в тримісячній перспективі щодо виробничих показників істотно покращились. Зокрема значення Індексу очікуваних змін обсягів виробництва суттєво збільшилось – із 0,33 у січні до 0,47 у лютому 2023 року.
На ринку праці спостерігається зростання труднощів у пошуку як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників.
Перебої з електропостачанням, хоча і залишаються однією з основних проблем, істотно зменшили значення. Негативний вплив перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням знизився, але ця проблема все ще очолює рейтинг перешкод разом зі зростанням цін.
У січні 2023 року перебої з електропостачанням стали меншою проблемою, хоча більшості підприємств доводилося втрачати робочий час через вимкнення.
У середньому через вимкнення електроенергії підприємства втратили 15% загального обсягу робочого часу за січень, що демонструє покращення ситуації порівняно з попередніми місяцями (21% у листопаді та 23% у грудні).
Оцінки економічної політики держави покращилися. Зокрема у лютому 2023 року частота позитивних оцінок державної політики з підтримки бізнесу збільшилась до 24% із 21% у січні, а негативних – зменшилась із 15% до 11%.
Щомісячне опитування керівників підприємств відбувається в рамках зміни дії проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША).