Друк

Новини інституту

 • Щомісячне опитування підприємств. Випуск 9. Бізнес Київської області під час війни

  13.03.2023

  57,1% підприємств Київщини очікують покращення фінансово-економічної ситуації в майбутні півроку - опитування

  Такі висновки нашого спеціального звіту, присвяченого Київській області за результатами дев’ятого Нового щомісячного опитування керівників підприємств.

  Основне з висновків: 

  Підприємці Київської області істотно погіршили поточні оцінки фінансово-економічної ситуації на підприємствах та оцінки загальноекономічного середовища.  Зокрема серед підприємців Київської області збільшилась частка тих, хто негативно оцінює фінансово-економічну ситуацію (з 12% до 17%), але зменшилась частка тих, хто дає позитивні оцінки (з 8% до 5,7%).

  Очікувані зміни ситуації на підприємстві залишаються більш позитивними ніж в цілому по країні на фоні суттєвого погіршення очікувань щодо ділового клімату в області. Зокрема 57,1% підприємств очікують покращення фінансово-економічної ситуації на підприємстві в майбутні півроку.

  В регіоні зростає невизначеність щодо фінансово-економічної ситуації та ділового клімату. Зокрема 36,1% підприємств не змогли дати прогноз на наступні півроку щодо фінансово-економічної ситуації, а 27,8% - щодо загальноекономічного середовища.

  В Київській області продовжилась тенденція до погіршення виробничих показників. Підприємці регіону дають песимістичні оцінки змін виробничих показників та очікувань на фоні покращення ситуації на рівні країни. Також спостерігається тенденція до подальшого скорочення працівників.

  Серед активних експортерів регіону в січні продовжувала зростати тенденція до скорочення обсягів експорту. В січні лише 3,8% експортерів регіону нарощували обсяги експорту, 53,8% не змінювали, а 42,3% – скорочували.

  Перебої з електро-, водо- або тепло-постачанням залишилися головною перешкодою для ведення бізнесу. В середньому через відключення електроенергії підприємства Київської області втратили 26% загального обсягу робочого часу за грудень.

   

  Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua