Друк

Новини інституту

 • Публічна дискусія «Потенціал укладання угоди про вільну торгівлю з Індонезією»

  10 березня 2023 року відбулась публічна дискусія «Потенціал укладання угоди про вільну торгівлю з Індонезією», проведена за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»  Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

  Публічна дискусія була присвячена обговоренню потенціалу укладання угоди про вільну торгівлю між Україною та Індонезією, а також оцінці її наслідків.

  У своєму вітальному слові Ігор Бураковський, Голова правління Інституту економічних досліджень, відзначив, що в останні роки Уряд України активізувався у напрямку пошуку нових торговельних партнерів та укладенні потенційних угод з ними, й ІЕД вже провів декілька таких досліджень, які стосувалися Туреччини, Єгипту, Тунісу, Йорданії. У майбутньому планується також і дослідження з приводу угоди з Об’єднаними Арабськими Еміратами.  

  Тетяна Грищенко, заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», підкреслила, що основна мета програми – підвищення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств на внутрішньому та зовнішньому ринках, а питання торгівлі та бар’єрів є ключовими у цьому процесі. «Індонезія входить у двадцятку найбільших за розмірами економік світу та є четвертою країною в світі за населенням. Відповідно, питання продовольчої безпеки для неї ключове, а Україна їй може у цьому допомогти», - наголосила пані Тетяна. 

  Про цінність таких досліджень для Міністерства економіки наголосив Олександр Жемойда, директор Департаменту торговельних угод та розвитку експорту Міністерства економіки України. Зокрема, за словами пана Олександра, ключовим завданням Уряду є відкриття нових ринків і Міністерство активно працює у цьому напрямку і вже має ряд досліджень. «Індонезія як потенційний партнер була обрана ще до того, як вона почала головувати у G20».

  Вероніка Мовчан, директорка з наукової роботи ІЕД, представила результати дослідження ІЕД, присвячених потенціалу укладання угоди про вільну торгівлю з Індонезією, зокрема оцінки наслідків створення зони вільної торгівлі, виявленню конкурентних переваг для обох країн тощо.

  Зокрема, аналіз ІЕД показав, що, незважаючи на те,  що поточна торгівля товарами та послугами між Україною та Індонезією є незначною для обох країн, проте повна лібералізація ввізних мит дозволить обом країнам збільшити експорт. Для України короткострокові виграші очікуються для сільського господарства, металургії та  харчової промисловості, зокрема борошномельної. Для Індонезії ключові виграші зосереджені у харчовій промисловості, виробництві взуття та побутових приладів.

  Результати виявлених конкурентних переваг, експортної та торговельної спеціалізації країн свідчать, що Україна та Індонезія мають взаємодоповнюючі структури торгівлі, що створює можливості для розвитку взаємовигідної торгівлі у рамках ЗВТ. Водночас скасування ввізних мит матиме лише обмежений позитивний вплив. Основні виграші від ЗВТ очікуються за умови зниження нетарифних обмежень у торгівлі товарами, зокрема й часових витрат під час торгівлі, що означає зниження адміністративних витрат під час переміщення товарів через кордон, а також оптимізацію логістики.

  Аналіз наслідків створення ЗВТ між Україною та Індонезією проводився на основі історичних даних, без урахування наслідків широкомасштабної агресії Росії проти України.

  Для оцінки наслідків створення зони вільної торгівлі з Індонезією було використано прикладну модель загальної рівноваги, яка була розроблена міжнародною командою ІЕД за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Код моделі доступний публічно на сайті ІЕД завдяки Creative Commons license: Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0).  На сьогодні ключовим викликом є подальша адаптація структури моделі до змін у структурі економіки України.

  До дискусії приєднались понад 80 учасників у Zoom та через Youtube. Такі заходи дозволяють покращити культуру дискусії щодо державної політики та, врешті-решт, якість державних рішень, які ґрунтуються на доказовій базі.

   

  Переглянути запис заходу:

   

  Презентація Вероніка Мовчан:

   

   Завантажити

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua