Друк

Новини інституту

  • Українська промисловість сповільнила темпи відновлення у серпні — опитування підприємств

    05.09.2022

    Український бізнес продовжив відновлювати виробництво, однак став гірше оцінювати загальноекономічне середовище та стан справ на підприємстві.

    Такі результати нашого четвертого Щомісячного опитування підприємств за серпень 2022 року, які експерти ІЕД представили під час онлайн-заходу «Економічні тенденції з точки зору бізнесу». 

    Зокрема, у серпні 2022 року український бізнес продовжив відновлювати виробництво. Водночас опитування показало можливе уповільнення тенденції до відновлення економічної активності в промисловості.

    «Динаміка показників економічної кон’юктури й очікувань свідчать про можливі проблеми в секторі промисловості у найближчі 2 місяці», – зазначила виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків

    За словами експертки, про такі висновки свідчать зменшення оптимізму щодо майбутніх змін загальноекономічного середовища та погіршення очікувань щодо стану справ на підприємстві в піврічній перспективі. Водночас в обох випадках частка «оптимістів» переважає «песимістів».

    Також результати опитування показали, що бізнес стає більш невпевненим щодо майбутнього. Зокрема, у серпні зросла невизначеність на майбутнє в перспективі найближчого часу та припинилась тенденція попередніх місяців до її зменшення.

    Окрім того, сповільнюється також тенденція до зростання виробничих очікувань на три місяці, хоча в цілому вони залишаються позитивними.

    Серед найбільших перешкод для бізнесу в серпні залишаються ціни на сировину та логістичні проблеми, водночас вперше третьою найбільшою проблемою став  брак обігових коштів.

    За словами старшого наукового співробітника ІЕД Євгена Ангела, аналогічно до попередніх місяців найкраще відновлюються підприємства галузей, які забезпечують базові потреби людини.  

    «Харчова та легка промисловість аналогічно до липня продовжують демонструвати кращі результати, зокрема у виробництві та експорті. З іншого боку, ми зафіксували те, що відновлення в одних галузях сповільнюється,  а в окремих галузях, зокрема хімічній та деревообробній, відбувається суттєве пришвидшення негативних трендів», – розповів експерт ІЕД.

    Як зазначила старша наукова співробітниця ІЕД Ірина Федець, як і в попередні два місяці, у серпні бізнес найбільше очікував закінчення війни, деокупацію територій України. Водночас вперше серед найбільш очікуваних змін підприємці назвали припинення девальвації гривні. 

    «Ми вперше запропонували такий варіант, який вийшов на третє місце – припинення девальвації гривні відносно іноземних валют. Його обрало третина опитаних. Це пов’язано з тим, що опитування припало на початок серпня і до цього часу Нацбанк скоригував курс валют, привівши його до більш ринкового рівня й тому гривня девальвувала», – пояснила експертка ІЕД. 

    Завантажити

     

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua