Друк

Новини інституту

 • ІЕД випустив перше Щомісячне опитування підприємств України

  24.05.2022

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив перше Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за квітень-травень 2022 року. Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

  Результати опитування показали позитивні ділові очікування бізнесу щодо виробництва та зайнятості в короткостроковій перспективі на фоні високого рівня невизначеності. 

  Зокрема, 32,2% підприємств планують зростання виробництва у найближчі 1-2 місяців, а 15,9% — очікують зростання зайнятості. Очікування на перспективу 6 місяців також позитивні: частка «оптимістів» (40%) переважає над часткою «песимістів» (30,6%).

  Водночас кожне третє з опитаних підприємств повідомило про скорочення виробництва (це понад вдвічі більше, порівняно з довоєнним часом), а 10% – припинили свою діяльність. Відсоток тих, хто повідомив про скорочення зайнятості менший, ніж тих, хто повідомляв про скорочення виробництва –  57,8%

  Окрім падіння виробництва, ще одним вагомим показником впливу війни на економічну ситуацію в Україні, є невизначеність. Близько половини опитаних не змогли дати прогноз щодо змін фінансово-економічної ситуації (45,0%) та загальноекономічної ситуації (47,7%). 

  Серед основних проблем, з якими зіштовхнувся бізнес під час війни, — брак палива, зростання цін на сировину й матеріали, складнощі з перевзенням товарів територією України, зменшення попиту на продукцію або послуги та брак робочої сили.

   

   

  Завантажити

   

  Опитування проводитися із застосуванням підходу кон’юнктурних досліджень (або Business Tendency Survey), коли в основі оцінки ситуації лежать узагальненні судження і очікування основних економічних агентів – підприємців та керівників підприємств щодо ситуації на їхньому підприємстві.

  Польовий етап першого опитування відбувся з 28 квітня до 7 травня 2022 року. Підприємства порівнювали ситуацію за результатами квітня 2022 року з березнем 2022 року, або (де це окремо було зазначено) з довоєнним часом (період до 24 лютого 2022 року). Опитувані давали прогнози на наступні 1-2 місяця роботи підприємств.

  Публікацію підготовлено в рамках проєкту «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША). Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, МФ «Відродження» чи ATLAS Network. 
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua