Друк

Новини інституту

 • Ігор Бураковський про те, як російська війна проти України вплинула на світову економіку

  17.05.2022

  Російська війна проти України глибоко вплинула на європейську та світову економіки. Саме тому допомога Україні проти російської агресії й забезпечення її післявоєнного відновлення є в інтересах світової спільноти.

  Про це розповів голова правління ІЕД Ігор Бураковський у випуску ютуб-проєкту «Ukraine In Flames». 

  За словами експерта, російська агресія безпосередньо впливає на світову економіку. Наслідки від неї різноманітні: уповільнення економічного постковідного відновлення, прискорення інфляційного тиску, зростання цін на продовольство й енергію, криза на фінансових і товарних ринках, екологічна катастрофа тощо. 

  Якщо говорити конкретніше, то одна з найвідчутніших проблем — скорочення постачання продуктів і зростання цін на них. За останні роки майже половина українського експорту пшениці припадала на Північну Африку та Близький Схід. Багато урядів регіону традиційно субсидували покупки для мільйонів своїх громадян. Сьогодні існує реальна небезпека, що світові постачання пшениці в регіоні перервуть через війну. Все через те, що наразі Україна не може експортувати зерно, оскільки Росія блокує українські морські порти й морські маршрути. Також війна загрожує посівній в Україні та, відповідно, урожаю в наступному році. На практиці це означатиме зростання цін на продовольство. Цей ріст перетвориться на досить різке зростання вартості цих субсидій для урядів.  

  Інша проблема — українські біженці. З початку конфлікту мільйони українців втекли до сусідніх країн. Це найбільша міграція в Європі з часів Другої світової війни. Прихисток великої кількості українських біженців сусідніми державами є важким викликом для їхніх урядів. Окрім того, це відвертає увагу міжнародних інститутів, національних урядів і активістів громадянського суспільства від традиційних проблем і соціально-економічних розробок до військових потреб і дотичних до них проблем.  

  Також війна в Україні має глибокий негативний вплив на поточну та майбутню кліматичну політику. Наразі маємо фізичну, біологічну та хімічну небезпеки. Війна відвертає увагу міжнародної спільноти від екологічних проблем і різноманітних ресурсів, необхідних для зеленого курсу. Витрати, пов'язані з війною, можуть збільшити величезний розрив у фінансуванні, необхідному для досягнення цілей сталого розвитку. Такі проблеми, як подолання рівня бідності та зміна клімату, знаходяться під загрозою, оскільки зовнішні фінансові ресурси для напрацювання зменшуються і це особливо відчутно для країн з низьким та середнім рівнем доходу. Висновок є очевидним: українська економічна стійкість є ключовою передумовою європейської та світової економічної стійкості. Саме тому допомога Україні проти російської агресії й участь у її післявоєнному економічному відновленні повинні бути в інтересах світової спільноти. 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua