Друк

Новини інституту

 • Вийшов 71 випуск «Моніторингу зі сприяння торгівлі»

  12.05.2022

  У цьому випуску:

  Уряд затвердив перелік товарів критичного імпорту та критерії їх визначення

  Кабінет Міністрів України запровадив перелік товарів критичного імпорту і рекомендував Національному банку України забезпечити здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів з цього переліку.

  Затверджено оновлений порядок пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану

  Уряд оновив порядок пропуску через державний кордон вантажів з гуманітарною допомогою. Зокрема, затверджено перелік товарів гуманітарної допомоги, до яких застосовується окремий порядок пропуску через митний кордон України, а також форму відповідної декларації. 

  Визначено особливості перевезення гуманітарної допомоги залізницею в умовах воєнного стану

  Для спрощення процедур та пришвидшення часу доставки гуманітарної допомоги запровадили певні особливості перевезення гуманітарної допомоги залізницею на період воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування. 

  Уряд змінив перелік товарів, експорт яких заборонений

  Зараз продовжує діяти фактична заборона на експорт з України таких товарів, як: жито, овес, гречка, сіль, окремі види мінеральних та калійних добрив. 

  Уряд дозволив реалізовувати товари в Україні у період воєнного часу без зазначення на етикетках інформації про цей товар державною мовою.

  При цьому, партії зазначених харчових продуктів повині супроводжуватися обов’язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою. Така інформація надається на вимогу споживачів операторами ринку харчових продуктів, які здійснюють їх реалізацію у визначений такими операторами спосіб.

  На період воєнного стану на деякі товари запроваджено нульову ставку ПДВ

  Обкладаються податком на додану вартість за нульовою ставкою товари для заправки (дозаправки) чи забезпечення транспорту ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, МВС, ДСНС, Управління держохорони, Держспецзв’язку та або інших організацій, що займаються обороною та захистом Україні і її інтересів. 

  Україна заборонила імпорт товарів з РФ

  Це абсолютно логічний крок в умовах війни з РФ і має на меті обмежити не тільки надходження країни-агресора від продажу товарів Україні, а й зменшити залежність від російської продукції. 

  Парламент скасував на час воєнного стану оподаткування автомобілів при їх ввезенні в Україну та сплату ПДВ при імпорті для деяких суб’єктів господарювання

  Зокрема, з 1 квітня 2022 року і до припинення або скасування воєнного стану на території України звільнено від оподаткування ввізним митом, ПДВ та акцизним податком легкові автомобілі, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу. Норми закону розповсюджуються на всіх без виключення громадян та не залежать від віку авто та об'єму двигуна.

  США на 1 рік встановили безмитний режим для української сталі

  Йдеться про 25% мита на металургійну продукцію, що було запроваджене США у 2018 році. 

  ЄС на 1 рік скасував імпортні мита на українську продукцію

  Йдеться про всі промислові мита, аграрні мита і квоти, систему вхідних цін, антидемпінгових і захисних мит.

  Канада на один рік скасувала усі мита на українські товари

  Запропонований захід набуде чинності після затвердження та реєстрації відповідного рішення уряду. Потім Агентство прикордонних послуг Канади випустить митне повідомлення з детальним описом того, як імпортери можуть скористатися цим рішенням.

  Спрощено оформлення експорту до Республіки Молдова

  На час дії в Республіці Молдова надзвичайного стану представлені копії сертифікатів про походження товарів СТ-1 (в паперовому чи в електронному форматі), видані уповноваженими органами України, мають таку ж силу, як і їх оригінали. 

  Велика Британія на 1 рік скасувала мита та тарифні квоти на українську продукцію

  Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот в двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua