Друк

Новини інституту

 • Українська економіка має зростати на 15% щорічно протягом 5 років — Ігор Бураковський

  03.05.2022

  Війна забрала понад 50% ВВП України і для того, щоб компенсувати ці втрати економіка має щорічно зростати на 15% протягом 5 років, на 7% – протягом 10 років.

  Про це 28 квітня 2022 року розповів голова правління ІЕД Ігор Бураковський під час конференції «Після війни. Переосмислення майбутнього громадянського суспільства», що проходила у польській столиці Варшаві. 

  За його словами, cьогодні питання відновлення розглядається з точки зору термінів (час), коштів (фінансові потреби) та джерела фінансування (допомога світової спільноти, репарації тощо). Водночас колосальну роль в цьому має зіграти громадянську суспільство і ось яким чином:

  Економічне відновлення – це не подарунок міжнародної спільноти. Це великий інвестиційний проєкт, у який також має зробити свій внесок і сама Україна. Повоєнне відновлення України вимагатиме колосальних зусиль як від влади, так і від суспільства. Зокрема, громадянське суспільство має сприяти налагодженню регулярного, чесного та відповідального діалогу між громадянами та владою, а також пропонувати ефективні рішення відповідних проблем.

  Також громадянське суспільство має стати драйвером мобілізації відновлювальних зусиль. Воно, як виразник різноманітних політичних, соціальних, культурних інтересів різного рівня та активний учасник захисту України має відгравати вирішальну роль у визначенні того, яке саме відновлення потрібно країні.

  Крім того, зважаючи на високий рівень корумпованості, суспільство повинно жорстко та ефективно контролювати витрати на відновлення з тим, щоб попередити «відновлювальне мародерство». Корупція та зловживання на крові – це національна зрада. 

  Ефективність повоєнного відновлення прямо залежить від того, наскільки ефективно спрацюватиме держава як менеджер проекту відновлення. І тут ми повертаємось до питання про відновлення призупиненого війною процесу реформ. А тут роль громадянського суспільства неможливо переоцінити. 

  2022-05-03 20.53.09

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua