Друк

Новини інституту

  • Вероніка Мовчан: Третя хвиля пандемії COVID-19 в Україні є найбільш загрозливою, серед головних причин — низький рівень вакцинації

    08.11.2021

    Про це заявила директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан під час вебінару «COVID-19 у Східній Європі: протистоячи небезпечній третій хвилі», проведеного проєктом 3DCFTA.

    «Згідно даних МОЗ, маємо 26–28 тисяч нових зареєстрованих випадків і 700 смертей щодня. Згідно зі статистикою, Україна займає третє місце за смертністю від коронавірусу у світі», — розповіла Вероніка Мовчан.

    Причиною катастрофічно низького рівня вакцинації є розповсюджений серед українців скептицизм щодо вакцин та ефективності вакцинації. Першочерговим завданням для України, вважає Мовчан, є збільшення готовності вакцинуватися та подолання дезінформації через впровадження інформаційних кампаній на підтримку вакцинації.

    “Історії успіху вакцинованих та інформаційно-роз’яснювальні матеріали про переваги щеплення мають на меті допомогти в цьому. На жаль, політики не так активно пропагують вакцинацію, що також створює перешкоди в успішності проведення кампанії”.

    Щодо економічного росту в Україні, то він не такий активний, як очікували, розповіла Мовчан. Серед причин уповільнення НБУ зазначає значне зростання захворюваності на коронавірус в Україні та низький рівень вакцинації від COVID-19. Відповідно, ріст ВВП у 2021 році знизився на 0.8 % та становить 3.1 % замість прогнозованих 3.8 %.

    "Одним із головних двигунів економічного зростання у 2021 році є сільське господарство завдяки рекордно високому врожаю та надзвичайно високим світовим цінам. Водночас промисловість продовжує “буксувати” (темп зростання нижче 2 %). Споживча інфляція у 2021 році прискорилася до 9,0 % за рік у вересні, і НБУ вже почав підвищувати свою політичну ставку для стримування зростання цін."

    Вероніка Мовчан прогнозує у 2022 році прискорення зростання реального ВВП до 3,6–3,8 %, але зауважує, що варто враховувати негативні ризики та невизначеність, які можуть ще більше підірвати економічне відновлення України.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua